דיווח: "צה"ל ביצע חיסול ממוקד בסוריה"

כלי תקשורת ערביים דיווחו כי כלי טיס של חיל האוויר הישראלי תקף כלי רכב אזרחי בגבול – סמוך לקוניטרה. { התחממות בגבול}

התחממות בגבול הסורי: כלי תקשורת ערביים מדווחים כי כלי טיס של חיל האוויר הישראלי תקף כלי רכב אזרחי בגבול – סמוך לקוניטרה.

על פי הדיווח מדובר בחיסול ממוקד של פעיל המליציות של אסד, יאסר א-סייד.

החיסול אם אכן קרה, מתרחש כמה ימים לאחר תקיפת חיל האוויר בסוריה בו תקפו מטוסי חיל האוויר משלוח נשק של חיזבאללה, לאחר מכן ירו מערכת נ"מ של צבא סוריה 4 טילים שהשיבו אש לעבר המטוסים, אחד הטילים עשה את דרכו לעבר בקעת הירדן ויורט על ידי טיל החץ.

מוקדם יותר,הרמטכ"ל גדי איזנקוט הזהיר בטקס חילופי אלופים כי חיזבאללה נערך למלחמה, "אנו שומרים על האינטרסים הביטחוניים ופועלים למניעת העברת נשק לחיזבאללה ונעשה כל מאמץ למנוע זאת גם בעתיד", הבהיר איזנקוט.

"לנוכח השינויים בלבנון, צהל פעל ופועל לשיפור המוכנות, ומפתח יכולות המציבות אותו ביתרון בולט על אויביו ובמכונות גדולה לכל תרחיש", סיפר הרמטכ"ל בטקס חילופי אלופים בפיקוד הצפון.

הרמטכל סיפר עוד על הערכות חיזבאללה,"בלבנון חיזבאללה ממשיך במאמציו להצטייד באמל"ח קטלני ומדויק יותר המיועד לפגוע בעורף הישראלי", המשיך איזנקוט. "ההצהרות הנשמעות לאחרונה מביירות מבהירות כי במלחמה עתידית הכתובת תהיה ברורה: מדינת לבנון והארגונים הפועלים ברשותה ובהסכמתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.