בכירים בגור טוענים: ליצמן פעל שלא על דעת האדמו"ר

דרמה בחסידות גור: בחסידות טוענים כי סגן השר יעקב ליצמן לא פעל על דעת האדמו"ר, כאשר הציג את אולטימטום חוק הגיוס לראש הממשלה

ליצמן לא פועל על דעת האדמו"ר? כך לפחות לפי הפרסום הבוקר ב'הארץ'. בכירים בחסידות צוטטו בעיתון כטוענים כי סגן השר יעקב ליצמן, חסיד גור אשר נודע כאחד שלא זז מהוראותיו של האדמו"ר שליט"א, פעל על דעת עצמו כאשר הציב לראש הממשלה נתניהו את האולטימטום לפיו חוק הגיוס יעבור בשלוש קריאות – לפני שיאושר תקציב המדינה לשנת 2019.

לדברי הבכירים בחסידות, ליצמן אף לא תיאם את פעולותיו אלה עם חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, האדמו"רים שליט"א, וכאמור גם ללא תיאום מול האדמו"ר מגור עצמו.

ליצמן מסר בתגובה דרך לשכתו כי "ליצמן פועל בכל מהלכיו במשך השנים על פי הוראתם של חברי מועצת גדולי התורה. כל הרכילויות מסביב הן פייק ואינן ראויות להתייחסות רצינית".

בחסידות הסבירו שעד עתה שמרו את הטענות על ליצמן אצלם כדי לשמור על חזית אחידה במאבק על חוק הגיוס, אך כעת, לדבריהם, כשליצמן התקפל ונסוג מהדרישה לאשר את חוק הגיוס לפני התקציב, הם מוציאים את הטענות החוצה.

בכיר בגור צוטט ב'הארץ' ואמר כי "מועצת גדולי התורה מעולם לא דרשה אולטימטום או שלוש קריאות לפני התקציב. ההחלטה הרשמית היתה להעביר את חוק הגיוס לפני התקציב, אבל בשפה החרדית כולם הבינו שמדובר בניסוח שמשאיר מרחב תמרון ושאין הכוונה להצבת אולטימטום אלא דרישה לנסות לקדם את החוק ולקבל הבטחה שיעבור".

עוד הוסיף הבכיר, כי "כל הנציגים החסידים הכפופים למועצת גדולי התורה לא חשבו לרגע שמדובר בדרישה לאולטימטום. גם ליצמן לא חשב כך, בודאי לא בהתחלה. רק שבוע לאחר מכן קם פתאום ליצמן והחליט להיצמד לטקסט היבש – שחוק גיוס לפני התקציב, הכוונה לשלוש קריאות, אף שכל השאר הבינו את ההחלטה אחרת".

לדבריו, בעקבות מעשיו של ליצמן, הצטייר כאילו האדמו"ר מגור פועל על דעת עצמו וללא תיאום מול שאר חברי המועצת, אלא שהדברים ממש לא היו  כך. "זה ממש לא נכון", אמר ל'הארץ'. "האדמו"ר היה מתואם לאורך כל הדרך עם שאר האדמו"רים. בשביל לקבל החלטה לבד הוא לא צריך לכנס את המועצת. הבעיה שליצמן לא מתואם עם אף אחד".

עוד סיפר, כי לאחר שליצמן הציב את האולטימטום הוא התייצב אצל האדמו"ר והסביר בדיעבד שלא היתה לו ברירה ושזו היתה הדרך היחידה לגרום לנתניהו לקחת את דרישת החרדים ברצינות.

"ליצמן עשה צחוק מהמועצה החסידית ומהאדמו"ר מגור", אמר הבכיר.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.