בגיל 9: הפרדה בין בנים לבנות ב'ארנה' (וידאו)

עיריית ירושלים ערכה פעילות לילדים החרדים שהתקיימה באולם ה"ארנה" בירושלים והופק על ידי חברת "אריאל", אלא שבתמונות שפורסמו בחדשות 2 Online עולה שהאירוע כולו בוצע בהפרדה מלאה לא רק בין נשים לגברים, אלא גם בין ילדים לילדות. { מצפצפים על היועמ"ש}

עיריית ירושלים ערכה פעילות לילדים החרדים שהתקיימה באולם ה"ארנה" בירושלים והופק על ידי חברת "אריאל", אלא שבתמונות שפורסמו בחדשות 2 Online עולה שהאירוע כולו בוצע בהפרדה מלאה לא רק בין נשים לגברים, אלא גם בין ילדים לילדות.

וידאו באדיבות רשת

ההפרדה בוצעה למרות שהיועץ המשפטי של עיריית ירושלים אסר על "הפרדה ממוסדת", דהיינו הצבת מחיצות ומתחמים נפרדים בחסות העירייה.

,אחד הסדרנים אמר כי "ילדים עד גיל 9 יכולים להיכנס ביחד, בנים ובנות, אבל מעל גיל 9 לא". כשהוא נשאל כיצד הוא יודע להכריע מה גיל הילד, הוא השיב כי כשאינו בטוח "הוא שואל ומוודא".

גם ההופעות השונות התקיימו בהפרדה: גברים ובנים בבוקר ואילו נשים ובנות בערב, כך שמשפחה שהגיעה יחד למתחם ההופעות נאלצה להמתין שעות ארוכות עד לכניסת כל בני ובנות המשפחה.

באחד המקרים הגיעה אם שאינה חרדית יחד עם בנה ובתה, היא נאלצה לחזור על עקבותיה שכן לא יכולה הייתה להיכנס עם שניהם לאותו האירוע. בנוסף, ילדים שרצו אל תוך מקום ההופעות, נכנסו למעשה לשני "מתחמים נפרדים", וכך אמהות לא יכלו להיכנס לחפש את בניהן, ולאבות לא התאפשר לחפש את בנותיהם.

הפרדה גם בין ילדות לילדים

"שוב ושוב עיריית ירושלים שותפה לפעילויות ואירועים שיש בהם הפרדה מגדרית אסורה", אומרת חברת מועצת העיר ויו"ר האופוזיציה לורה ורטון ממרצ לחדשות 2 Online. "אלו אירועים שעיריית ירושלים מממנת ושותפה להם, והם צריכים להיות פתוחים לכל תושבי העיר בלי הבדל דת, מוצא ומין. מקומם שהנהלת העירייה מפרה חוקים ומפלה בין תושבים ואף מחפשת הצדקות לכך. אין שום הצדקה לאפליה וחובה על כולנו להיאבק בה בכל מקום ובכל מצב. כאן מדובר במקרה קיצוני במיוחד, שבו על פי פרסום של העירייה ובהזמנה שבה לוגו העירייה מופיע, מפרידים בין ילדים וילדות קטנים. חוץ מלהפריד בין ילדים גם הפרידו כאן בין הורים וילדים. מה אמורה לעשות אם עם בנה או אב עם בתו? אנשים ירדו מהפסים והעירייה נותנת לכך גיבוי".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר באירוע ייעודי למגזר החרדי, בו משתתפים רבבות תושבים מכל הגילאים. עיריית ירושלים וחברת אריאל הדגישו למארגנים ולכל גורמי ההפקה שהפעילות מופנית לכלל התושבים ללא הבדל והפרדה ביניהם. המחיצות במתחמי הפעילות הוצבו לצורך בטיחות המשתתפים ולפי הוראות גורמי המקצוע. העירייה פועלת על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, אינה עושה הפרדה מגדרית בפעילותיה אך גם אינה כופה עירוב בהן. המשתתפים רשאים להיכנס ולצאת בהפרדה ולנהוג בשטח על פי רצונם".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • בוזזזזזזזזזזזזזזזזז לאתר החילוני כיכר השבב ששיך 50% לאתר YNET
   שמפרסם תמונות פרוצות ומעלה כתבות מטעם YNET

   וואדים אילוז המתפגר, עורך כיכר השבב |
   הגב
 1. אתם כמו גיחזי… במקום שתברכו את התופעה אתם מתחנפים לפריץ…

  מיקי |
  הגב