ליברמן בתדרוך לכתבים: "אנשי טראמפ ביקשו שנרגיע"

שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים היום (רביעי) תדרוך לתא הכתבים המדיניים, והתייחס לסוגיית פינוי המאחז עמונה, וגם לחילופי השלטון באמריקה. "אנשי טראמפ העבירו מסרים שנרגיע".

שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים היום (רביעי) תדרוך לתא הכתבים המדיניים, והתייחס לסוגיית פינוי המאחז עמונה  שמטלטלת את הקואליציה,"אין פתרון לעמונה, היא תפונה, חבל לזרוע אשליות", הבהיר ליברמן. עם זאת, ליברמן הבהיר כי למיטב ידיעתו אף גורם בממשלה לא מעוניין לפרק אותה.   השר התבטא בחריפות נגד בנט ואנשי ימין נוספים: "אסור להתלהב ולהתבטא בנושא הבחירות בארה"ב. צריך לחכות בסבלנות ובשקט, כבר קיבלנו מסרים מאנשי טראמפ להוריד פרופיל".

"בנסיבות של היום לאף אחד אין תמריץ לבחירות מוקדמות. לא מזהה גורם אחד בקואליציה שיש לו אינטרס בהקדמת הבחירות", הסביר ליברמן. על הסדרת המאחזים אמר: "אני לא בטוח שחוק ההסדרה זה הפתרון הטוב ביותר, זה לא יחול על עמונה. מרגע שנכנסתי למשרד הביטחון הקדשתי הרבה ישיבות לעמונה – המסקנה שלי היתה ברורה. מי שמדבר על זה שאפשר לשמור על המקום הנוכחי סתם מפזר אשליות והזיות וחבל שהוא מוליך שולל אנשים טובים שנ

השר התייחס גם לבתים שאמורים להיות מפונים בעפרה: "אנשים גרים יותר מ-20 שנה בבתים שבנה משרד השיכון והמדינה נתנה הלוואות. פתאום מתברר שזה קרקע פרטית, אז הדיירים לא אשמים. את זה צריך לתקן. מישהו מאכיל את התושבים גם בקרב ההתיישבות הלא ממוסדת וגם רבנים וגם אנשים בפוליטיקה שאומרים שיש פתרון, אבל הממשלה לא עושה. נפתלי בנט ואיילת שקד תחת לחץ ואני מבין אותם – אני לא מתכוון אליהם. אני כשר הביטחון מחוייב להגיד את האמת – אי אפשר למנוע את הפינוי. עם כל הצער שבדבר – אין מה לעשות פה".

ליברמן   התייחס לבחירות בארה"ב  ואמר כי המצב רגיש במיוחד לאור חילופי השלטון בארה"ב: "בגלל מכלול הנסיבות – הפוליטיות והמשפטיות והבינלאומיות – צריך להמתין. המחויבות העליונה היא להגיע להסכמות עם ממשל חדש על סוגיית ההתיישבות היהודית. אני מתכוון על אישרור מכתב בוש-שרון, זה הסדר ביניים. אם נקבל אישרור מהממשל החדש לנוסחת בוש-שרון צריך לקחת את זה בשתי ידיים ולא לבנות יותר מחוץ לגושים. הדבר הכי חכם זה במקום להוציא הצהרות וללכת לכל מיני כיוונים חד-צדדיים צריך להמתין בסבלנות לראות מי הממשל הבא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.