דרעי מודה: "אני יעזוב את משרד הכלכלה" (וידאו)

טלטלה בקואליציה: ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להעביר את שר הכלכלה אריה דרעי (ש"ס) למשרד חלופי בשל רצונו לקדם את אישור מתווה הגז. בריאיון לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" אמר דרעי כי "המתווה הוא הרע במיעוטו, לא מבין בענייני הגז". {צפו בראיון}

טלטלה בקואליציה: ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להעביר את שר הכלכלה אריה דרעי (ש"ס) למשרד חלופי בשל רצונו  לקדם את אישור מתווה הגז.

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייצב הערב באולפן "פגוש את העיתונות" לריאיון עם רינה מצליח. "אני לא מבין בענייני הגז, זה נפל עליי בגלל שהממונה על ההגבלים לא רצה לאשר את ההסדר וסעיף ישן קבע שאני צריך לחתום", אמר דרעי.

דרעי, טען כי הוא הוא ניסה תחילה להעביר את הסמכות הזו, אבל בעקבות פניה של פקידים בכירים שטענו בפניו שהמתווה לא טוב, הוא העביר לרה"מ מכתב עם שבעה סעיפים. "כל שבעת הסעיפים הללו שונו, זה מתווה שהוא הרע במיעוטו", טען היום יו"ר ש"ס

 

  באדיבות רשת

"אני לא שלם עם זה", מודה דרעי, "אבל אני יודע שאני לא יכול לעצור את מתווה הגז". הוא הוסיף כי העובדה שעדיין לא הצליחו להוציא את הגז היא "מחדל ברמה של ועדת חקירה", כך כלשונו.

שר הכלכלה הודה לראשונה כי הוא מתקשה לעזוב את המשרד שבראשו הוא עומד והיה שמח להישאר בו. לדבריו, הוא יפעל למצוא דרך להעביר את סמכויות הגז בדרך אחרת, ואם לא יצליח יעזוב את תפקידו. "אשאר כשר לנגב והגליל", טען דרעי.

נתניהו נפגש לפני יומיים עם דרעי, מוקדם יותר דרעי עמד על כך וסירב לחתום על מתווה הגז,  כרגע לנתניהו אין רוב בכנסת להעברת סמכויותיו של דרעי בעניין אל הממשלה כולה.

לפיכך, מבקש נתניהו לתת לדרעי תיק אחר בממשלה, ובלבד שיפנה את משרד הכלכלה לשר אחר שיחתום על  סעיף 52 לחוק ההגבלים.

נתניהו כבר ובחן להקים משרד חדש עבור דרעי שיכלול תחומי פעולה ממספר משרדי ממשלה. כמו למשל שרד הרווחה או משרד תיירות מוגבר. כמו כן חשב נתניהו  לבצע החלפות בין דרעי לבין שר הפנים סילבן שלום אבל הדבר לא צפוי להתבצע. גורמים במשרד הפנים אמרו כי מדובר ב"'קשקוש".

 

מקורבים לנתניהו אומרים כי "כל פתרון בעניין יתקבל יחד ובתיאום עם דרעי".

מקורבים לדרעי אישרו כי "שלשום דנו רה"מ ושר הכלכלה במטרה למצוא פתרון לאישור מתווה הגז. דרעי הודיע לנתניהו כי יוותר על משרד הכלכלה אם לא יימצא פתרון אחר. דרעי הצביע בעד מתווה הגז והורה לח"כי ש"ס לתמוך בו בכנסת". בהתייחסם לאפשרות שדרעי יעזוב את משרד הכלכלה הוסיפו כי "כל האופציות מונחות על השלחן".

 

מלשכת דרעי נמסר אתמול כי "אין שום סיכום על החלפת תיקים בממשלה".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שקרן ורמאי , לא מאמין לאף מילה שלו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב