בגלל ההפרדה: בוטל אירוע לסטודנטים החרדים

היועץ המשפטי של העירייה אלי מלכה, הודיע כי אין לקיים אירועי יום סטודנט בירושלים נפרדים לחילוניים ולחרדים, בשל המחיצות בין נשים וגברים. { שערוריה}

לחילונים כן, לחרדים לא!: היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, עו"ד אלי מלכה, הודיע כי אין לקיים אירועי יום סטודנט נפרדים לחילוניים ולחרדים, בשל המחיצות בין נשים וגברים.

 

בשבוע שעבר ביקשה רשות הצעירים בעירייה, בשמם של סטודנטים חרדים ודתיים, לאשר כ-300 אלף שקלים מכספי העירייה לטובת קיומו של יום סטודנט נפרד, אל מול החילונישיתקיים בגן סאקר.

באירוע ה"האלטרנטיבי" צפויים להשתתף בין 1,500 ל-2,000 סטודנטים חרדים ודתיים, המעוניינים באמנים אחרים שיופיעו באירוע, שנבחרו על ידם.

 

כאן החל להתפתח קרב בין הסטודנטים החילוניים שזעמו על סכום הכסף שהוקצב לאירוע הדתי והחרדי, לעומת  הסטודנטים החרדים שרצו לקיים אירוע נפרד טענו כי הם "לא מתחברים לאירוע המרכזי שחוגגים החילונים".

עקיבא חופי סטודנט חרדי  מיוזמי המאבק הסביר בפייסיבוק "כמידי שנה עיריית ירושלים מתקצבת אונברסיטאות ומכללות לציבור הכללי במיליוני שקלים. כך גם בתקציב 2016. עקב כך שהציבור הדתי – חרדי אינו יכול להשתתף באירועים אלו הנוגדים את אמונתו, לראשונה זה שנים הוכנס לתקציב העירוני סך חצי מיליון שח שישמש מכללות דתיות – חרדיות, כל זאת בסיוע חבר מועצת העיר מר אריה קניג ומר יורם ברוורמן מהרשות לצעירים.
והנה… האירוע הראשון שבאים להפיק 'יום סטודנט דתי – חרדי' לאחר מאמצים רבים ושהאירוע הגיע לשעת השין.. (פחות מחודש לקיום האירוע) מתקבל מייל זה מסגן היועץ המשפטי של עיריית ירושלים וראש התביעה העירונית עו"ד חיים נרגסי ובו הנחייה שלא ניתן לקיים אירועים בהפרדה אקטיבית וכל זאת בהסתמך על הנחיות היועמ"ש.  במילים פשוטות. סטודנט דתי / חרדי אינו ראוי לקבל מה שסטודנט שאינו דתי מקבל. .

 

כאמור, היועץ המשפטי הודיע כי ללא קשר לסכסוך על הקצבת הכספים, לא תתקיים הפרדה בין אם על ידי חציצות ובין אם על ידי שלטים, כזו שתפריד בין גברים לנשים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.