בגלל המוניות: עימות בין השר כץ לרה"מ(וידאו)

'הבית היהודי' נגד שר הביטחון, ראש הממשלה נגד שר התחבורה וב'מחנה הציוני' הרצוג מסיר את הכפפות בקרב נגד יחימוביץ'. צפו {סוער גם בפוליטיקה}

'הבית היהודי' נגד שר הביטחון, ראש הממשלה נגד שר התחבורה וב'מחנה הציוני' הרצוג מסיר את הכפפות בקרב נגד יחימוביץ'. צפו

כאמור, ההתפתחות המשמעותית ביותר היא בגיזרת נתניהו – כץ, כאשר עימות מילולי חריף פרץ אמש בישיבת הממשלה בין השניים. הרקע לוויכוח, שהגיע לכדי צעקות, היה רצונו של נתניהו לפתוח את שוק המוניות בישראל לכניסה של חברת 'אובר'.

גורמים שהשתתפו בישיבת הממשלה העידו כי במהלך סקירה של נתניהו על פגישותיו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס הוא סיפר כי נפגש עם מנכ"ל חברת 'אובר' האמריקאית, המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים פרטיים לנוסעים פוטנציאליים ליעד מסוים דרך אפליקציה בטלפון חכם.

נתניהו אמר לכץ כי הוא מעוניין לקיים על כך דיון בקרוב כדי לדאוג לתחרות בשוק המוניות. כץ, הידוע בהתנגדותו לכניסת חברת 'אובר' לישראל, רתח מכעס: "לי אתה אומר את זה, אני שפותח את השמים לתחרות ואת הנמלים והרכבת. אין לי בעיה עם אובר, רק שיפעלו במסגרת החוק. המוצר שאובר רוצים להכניס הוא בעייתי בשל תחרות לא הוגנת, ובישראל עוד יותר בגלל בעיות ביטחון".

"אתה רוצה שיהיה בן אדם שייקח אותך במכונית שלו לשכם באמצע הלילה?!"…אתה רוצה – אתה תטפל בזה, אני לא משרת של בעלי הון זרים. תפקידי לדאוג לאזרחי מדינת ישראל", הוסיף כץ תוך שהוא מנסה לרמוז על הקשר שבין נתניהו לאיל ההון שלדון אדלסון.

נתניהו לא נשאר חייב והשיב: "אתה מדבר כאילו אני מכיר את מנכ"ל 'אובר'. הבעיה שלך היא שאתה בעד תחרות אבל לא כשהיא אצלך…אני לא רוצה מחיר מפוקח. אני רוצה הורדת מחירים באמצעות תחרות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.