בגלל המעצר: 'היתום העריק' לא השתתף בשמחה משפחתית

בעקבות מעצרו של ישראל מאיר קפלינסקי, אחד משני תלמידי הישיבה שנעצרו בראשית השבוע, הוא לא השתתף בשמחת הברית הראשונה במשפחה

בעקבות מעצרו של ישראל מאיר קפלינסקי, אחד משני תלמידי הישיבה שנעצרו בראשית השבוע, הוא לא השתתף בשמחת הברית הראשונה במשפחה, מאז נפטר אביו הרב בועז קפלינסקי ז״ל לפני כשתיים עשרה שנה באורח טראגי בתאונת דרכים. בעקבות מעצרו החלו ההפגנות שהביאו לגל מעצרים שהביאו ליום הזעם של הפלג הירושלמי, במהלכם נעצרו כ-120 מאנשי הפלג.

ל'אקטואליק' נודע כי הבוקר (שישי) נערך שמחת הברית הראשונה במשפחה מאז נפטר האבא לפני 12 שנה. אך בעקבות מעצרו בתחילת השבוע בים המלח בעוון עריקות ועשרים ימי המחבוש שנגזרו עליו, נמנע מהבחור להשתתף באירוע המשמעותי כל כך בחיי משפחתו.

כזכור, השבוע התקיימו שתי הפגנות ביום שלישי בכל רחבי הארץ חסימות כבישים ואמש (חמישי) הפגנת ענק בירושלים שחסמה את אחד הצירים המרכזיים בירושלים למשך כשש שעות בעקבות מעצרם של השניים.

ההפגנות עוררו זעם רב בציבור הישראלי ולא רק. בציבור החרדי הגדירו את ״יום הזעם״ של הפלג הירושלמי אתמול כיום שבו נשבר שיא של שנאה ופילוג בציבור החרדי כאשר רוב הציבור החרדי התנגד נחרצות להפגנות הללו וטען לחילול השם עצום גזל זמן של רבים ופיקוח נפש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.