בגלל העישון: גליק יפסיק לתמוך בקואליציה

חבר הכנסת יהודה גליק הודיע כי הוא לא מחוייב יותר לקאוליציה לאור אי קידום חוק לבלימת תופעת העישון

לאחר שניסה להעביר במשך מספר שבועות חוק אישי בועדת שרים לענייני חקיקה, אך שוב ושוב החוק נדחה או נפל, החליט היום ח"כ גליק ממפלגת הליכוד לקחת צעד אמיץ ולא להצביע יותר עם הקואליציה.

בפוסט בדף הפייסבוק שלו כתב: "מדינות העולם הבינו בשנים האחרונות כי העישון הוא הרוצח מספר אחד", הוא כתב. על כן יש התגייסות כללית לצמצום משמעותי של התופעה עד כדי ביעורו המוחלט מן העולם.

לדברי גליק: "לצערי מדינת ישראל היא המדינה היחידה שגוררת רגליים בתחום זה והתוצאה היא שאנחנו רואים גידול באחוז המעשנים בקרב הציבור".

גליק הציג נתונים בהם הוא מונה את המספרים של המתים כתוצאה מעישון ,"כ-8000 איש ואישה מתים בישראל מידי שנה כתוצאה מעישון. משמעות הדבר שכמיליון מבין החיים בתוכנו היום ימותו כתוצאה מעישון. מזה זמן רב אני מנסה ליזום יוזמות שונות להאבק בתופעה נוראית זאת.

גליק ממשיך: "לצערי הרב בכל פעם אני מוצא מישהו עם כח ולפעמים גם עם אינטרס פוליטי הבולם את היוזמה. פעם זה כחלון ופעם זו שקד פעם זה ליצמן ופעם זה מנדלבליט. מבחינתי יש גם אינטרס והוא ממש לא פוליטי. מדובר בחיי אדם וכשמדובר בפיקוח נפש אין אצלי פשרות".

לסיום, כותב גליק: "לאור הנ"ל כל עוד ממשלת ישראל אינה נוקטת ביוזמה משמעותית לבלימת התופעה לצערי לא אוכל לראות עצמי מחוייב לקואליציה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.