בדרך למשבר קואליציוני: ש"ס ויהדות התורה מתנגדים לחוק התאגיד החדש

בדרך למשבר קואליציוני: 'שס' ו'יהדות התורה' מתנגדים לחוק התאגיד החדש בגלל דרישתו של דרעי להקים תחנת רדיו חדשה לטובת המגזר החרדי.

 

לקראת ההצבעה בועדה המיוחדת שהוקמה לטובת דיוני תאגיד החדשות החדש ובמליאת הכנסת, היחסים בין המפלגות החרדיות לבין הליכוד שוב מתחממים, ובמפלגת שס נוטים לממש את האיום שהושמע אמש בדיוני הועדה ולהצביע נגד חוק התאגיד החדש, בכל הקשור למפלגת יהדות התורה יפעלו כמו שבשס ידרשו מהם.

הכל החל אמש, במהלך בזק של אנשי הצללים של מפלגת 'שס' יחד עם חבר הכנסת יגאל גואטה וצוות לשכתו, שבמהלך שעות יום האתמול ניסחו בחוק החדש את הקמתה של תחנת הרדיו החרדית החדשה, אותה הם דורשים כחלק מתנאי להצבעה בעד החוק.

עם תחילת דיוני הועדה הציג גואטה את התיקון לחוק שיזם, ופתח דבריו דרש שהקמת תחנת הרדיו החרדית תחול מיד עם תחילת שידוריה של רשת 'כל ישראל', המשויכת לתאגיד החדש ומונה מספר תחנות רדיו לעדות ומגזרים שונים בחברה הישראלית.

אלא שדוד ביטן יו"ר הקואליצה והועדה המיוחדת, שבתפקידו הוא אמון על הגשת החוק החדש, סירב לתנאים של שס, דבר שגרם לגואטה ומלכיאלי לצאת בהפגנתיות מדיוני הועדה.

השיח סביב הסעיף שדרשה שס המשיך גם בשעות הבוקר והצהרים, אלא שח"כ בן צור משס החליט להודיע חד משמעית שבמפלגתו התקבלה החלטה לא לתמוך בחוק תאגיד החדשות החדש שיבוא להצבעה הערב בועדה ומחר במליאת הכנסת, כאשר התנאי היחיד של שס הוא הכנסת הסעיף המקנה עשרות תקנים תחנת רדיו חדשה לטובת המגזר החרדי.

ח"כ דוד ביטן טען שהוא לא מפחד מאיומיה של שס, ושלא יפריע לו אם הם התנגדו לחוק, שכן לדעתו יש רוב בלעדיהם, אלא שהוא לא ציפה להחלטת מפלגת יהדות התורה, שם הודיעו לפני זמן קצר שיקבלו כל החלטה של שס וילכו יחד איתה.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ביטן אל תפחד מהם, הם לא ילכו לבחירות, תהיה חזק הם יתקפלו.

    על השבת הם וויתרו, על זה הם ילכו לבחירות????????

    תלמיד מרן |
    הגב