בגלל השבת: 'יש עתיד' מרסקת את נתניהו והופכת למפלגה הגדולה ביותר

סקר חדשות 2 שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף איי-פאנל לאחר משבר הרכבת מגלה כי בפעם הראשונה, הופכת מפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד למפלגה הגדולה ביותר בישראל – ועוברת את הליכוד בראשות נתניהו. לו היו נערכות הבחירות היום מפלגת הליכוד כבר לא היתה המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. מתוצאות הסקר עולה כי במקרה כזה מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד תוביל עם 24 מנדטים

סקר חדשות 2 שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף איי-פאנל לאחר משבר הרכבת מגלה כי בפעם הראשונה, הופכת מפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד למפלגה הגדולה ביותר בישראל – ועוברת את הליכוד בראשות נתניהו.

לו היו נערכות הבחירות היום מפלגת הליכוד כבר לא היתה המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. מתוצאות הסקר עולה כי במקרה כזה מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד תוביל עם 24 מנדטים, מפלגת הליכוד תעבור למקום השני עם 22 מנדטים בלבד, לעומת 30 שיש לה היום.

מי שככל הנראה לוקח קולות מן הליכוד היא מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט, שמתחזקת מ-8 ל-14 מנדטים – והופכת לשלישית בגודלה בישראל.

את משבצת המפלגה הרביעית בגודלה בישראל חולקות הרשימה המשותפת ששומרת על כוחה עם 13 מנדטים – יחד עם רשימת המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג, שמתרסקת מ-24 מנדטים ל-13 בלבד.

מפלגת ישראל ביתנו מקבלת בתרחיש שכזה 10 מנדטים, יהדות התורה זוכה ל-7 מנדטים ואילו מפלגות ש"ס וכולנו מקבלות 6 מנדטים כל אחת. את הרשימה חותמת מרצ אשר צפויה על פי הסקר לקבל חמישה מנדטים.

בתרחיש נוסף בבחירות הבאות, בו תרוץ רשימה בראשותו של שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהצהיר כי בכוונתו להתמודד על ההנהגה? במצב הזה הליכוד ויש עתיד בתיקו – 21 מנדטים לכל אחת, והבית היהודי נותרת המפלגה השלישית בגודלה – אך עם 14 מנדטים.

הרשימה המשותפת שומרת על כוחה עם 13 מנדטים, המחנה הציוני מתרסק אפילו יותר וזוכה רק ב-11 מנדטים, ישראל ביתנו עם 10 – ומפלגה חדשה בראשות יעלון זוכה רק ב-7 מנדטים, בדומה ליהדות התורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.