בגלל חוק המרכולים: חברי 'הליכוד' מבקשים לסלק את חברת הכנסת

יו"ר סיעת הליכוד ויו"ר הקואליציה ביקש הבוקר מביה"ד של התנועה להפסיק את חברותה של ח"כ שרן השכל כח"כ מטעמה, לאחר שזו לא הסכימה להצביע בעד החוק

תנועת הליכוד ויו"ר הסיעה ח"כ דודי אמסלם עתרו היום (א') לבית הדין העליון של התנועה בדרישה להפסיק את חברותה של ח"כ שרן השכל מהתנועה, לאחר שזו הודיעה כי אין בכוונתה לקיים את החלטת סיעת הליכוד בכנסת, לפיה על  חברי הכנסת מטעם הליכוד להצביע בכנסת בעד חוק המרכולים.

מתנועת הליכוד נמסר כי "הצהרתה של ח"כ השכל לפיה היא אינה מתכוונת להצביע עם הסיעה בעד הצעת חוק המרכולים, מהווה סיוע של ממש למפלגות המתחרות בליכוד ומפרה את החלטות הסיעה בכנסת. נסיבות אלה מהוות עילה להפסקת חברות של המשיבה בתנועה לפי חוקת תנועת הליכוד", נכתב בעתירה.

יו"ר סיעת הליכוד והקואליציה ח"כ דודי אמסלם מסר: "היועמ"ש של הליכוד שוחח עם ח"כ שרן השכל לפני כשבוע, והבהיר לה, כי בנסיבות המיוחדות שנוצרו, אם היא לא תצביע בהתאם להחלטת סיעת הליכוד בכנסת בעד החוק, זו  עילה להפסקת חברותה בליכוד. אי הצבעתה עלולה לפגוע ביציבותה של הקואליציה ובהמשך קיומה של הממשלה. בהתנהגותה זו היא מסייעת למפלגות המתחרות בליכוד ומחדל זה מהווה הפרה של הוראות חוקת התנועה, מטרותיה והחלטותיה.

"ח"כ השכל לא נבחרה לכנסת בבחירות ישירות, אלא בבחירות יחסיות, כלומר, בבחירות שבהן האזרחים הצביעו  בעד 'מח"ל בראשות בנימין נתניהו' ולא בעד 'שרן השכל' ולכן יש לה חובת נאמנות לליכוד שהיא מכהנת מטעמו בכנסת. אני מצפה ממנה לקיים את  התנאי הבסיסי – לכבד את החלטת הסיעה ולהצביע בעד הצעת החוק".

היועץ המשפטי של תנועת הליכוד, עו"ד אבי הלוי, ציין בעתירה כי ח"כ שרן השכל היא חברת תנועת הליכוד המכהנת מטעמה בכנסת ולכן היא חייבת בהתאם לחוקת הליכוד לקיים את החלטות התנועה, ביניהן את החלטות סיעת הליכוד בכנסת ולסייע לקידומן. לכן: "מבקש מבית הדין לזמן אותה בהקדם עוד בטרם ההצבעה על הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית ולהורות על הפסקת חברותה בתנועה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.