בגלל חוק ירושלים – בנט מאיים על המוסדות של 'דגל'

בעקבות התנגדות גפני לחוק ירושלים – בנט מתכוון להערים קשיים על מוסדות החינוך של דגל התורה, בלשכתו של ראש הממשלה פועלים למנוע מבוכה ומשברים בקואליציה

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ממשיך לעורר מהומה בקרב ראשי מפלגות הקואליציה, לאחר שמתעקש לעכב את חוק הייסוד של בנט שעתיד לעלות בתחילת השבוע להצבעה בממשלה.

גפני אומרים בסביבת ראש הממשלה יורק דם בכל מה שקשור לחוק ירושלים של השר בנט, "הוא לא מוכן שהחוק יעלה והוא עושה בלאגן גדול בקואליציה, הוא פנה לראש הממשלה וביקש לעצור את ההצבעה על החוק".

אלא שבסביבתו של השר נפתלי בנט לא נחים, ונוכח איומיו של גפני פועלים על מנת לדחוק אותו לאשר את החוק. לאתר 'אקטואליק' נודע כי בלשכתו של שר החינוך לא מתכוונים לוותר בקלות ולפני יומיים הועבר מסר ליו"ר ועדת הכספים שאם הוא מתכוון להישאר בהתעקשותו, משרדו של  שר החינוך יערים קשיים על מוסדות החינוך העצמאי של 'דגל התורה' ולא ישתף פעולה לקראת תחילת השנה.

"למוסדות החינוך של החינוך העצמאי תמיד יש בעיות לפני תחילת שנה שמצריכים את התערבותו של השר בנט, השנה זה לא יקרה, בנט בכלל לא יתאמץ בשביל גפני כמו שנה שעברה".

בלשכתו של ראש הממשלה פועלים למנוע מבוכה וחיכוך לא נעים בקואליציה, ומנסים ליישב את ההדורים בין השניים.

כזכור, לפני שבועיים הודיע גפני כי הוא מתנגד לכך שחוק ירושלים יעלה להצבעה ודורש להתייעץ עם גדולי ישראל על כך. "לא ייתכן שמעבירים לנו חוק ייסוד מעל הראש בלי לתת לנו להתייעץ עם גדולי ישראל, הודעתי לראש הממשלה שאנחנו רוצים להתייעץ ולבנתיים שזה לא יעלה" אמר גפני.

גורמים בבית היהודי מגיבים ל'אקטואליק' ואומרים כי השר בנט מאיים, הוא לא החל להערים קשיים כי עדיין לא התחילה השנה ועוד לא ביקשו אישורים, עוד שבועיים יוצאים לפגרה של שלושה חודשים, אם עד עוד שבועיים החוק לא יעבור, פתיחת השנה של החינוך העצמאי לא תהיה קלה כלל וכלל.

פנינו ללשכתו של שר החינוך במטרה לקבל תגובה לדברים, אך זו טרם התקבלה.

פנינו גם לרשת החינוך העצמאי במטרה לברר האם חלו אלו הם שיבושים לקראת תחילת שנת הלימודים, ושם טענו כי הם עדיין לא מכירים בעיות כלשהן לקראת פתיחת שנה"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.