"בגלל חקירת דרעי החרדים הפסידו"

גורמים פוליטיים חרדים טוענים כי בחירתו של הרב איגרא מהווה הפסד צורב ליהדות החרדית שלראשונה כשהיא בשלטון לא הצליחה להגיע להסכמות סביב מינויים של הדייינים {גורמים מאשימים}

לזה לא ציפו חברי הועדה למינוי דיינים. לאחר שנים של הגמוניה חרדית בוועדה היוקרתית התפוררה השליטה החרדית על הוועדה למינוי דיינים.

במהלך היום חברי הוועדה ניסו להעביר את המינויים של הדיינים החרדים אך נחלו אכזבה מרה, האצבעות שנעלמו מהזירה הותירו טביעת אצבע ברורה של היעדר שליטה מצד הנציגים החרדים שקרסו מול חומת ההתנגדות הדתית לאומית שמנעו את המינויים החרדים הצפויים.

הנציגים החרדים בוועדה מנסים למזער את היקף ההפסד הצורב באי מינויים של הדיינים החרדים, בכך שטרפדו את מינויים של דייני ארגון צהר (לאחר שהשר שטייניץ הטיל ווטו בועדה), אך גורמים פוליטיים חרדים טוענים כי מדובר בהפסד צורב ליהדות החרדית שלראשונה כשהיא בשלטון לא הצליחה להגיע להסכמות סביב מינויים של הדייינים.

גורם פוליטי מסביר ל'קוקר' כי החקירה של שר הפנים דרעי משתקת את כל המערכת וגם משפיעה על בחירות הרבנים," לולא החקירה הכל היה עובר חלק, הנציגים החרדים כבר אינם כפופים לדרעי וחשים כי כוחו אינו במותניו. "דרעי שקוע עד צווארו בחקירה והעדיף שלא להתערב בהליך, יש תחושה שההנהגה החרדית קרסה בזמן האמת".

לראייה מביא אותו גורם את הצלחתו של קודמו בתפקיד, "אפילו אלי ישי צלח את העברתם של המינויים בצורה חלקה".

כך או אחרת, כפי שהדברים נראים, הקואליציה לא תוכל להמשיך להכיל את המשך ההתנהלות הרעועה של דרעי שמצוי בהליך חקירה שסופו לא נראה באופק.

במקביל נראה כי גם במשרד הדתות החלו הערב לשלוף סכינים לאחר ההפסד בועדה למינוי דיינים.

גורמים במשרד הצביעו לכיוונו של מנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס כגורם שניהל לאחרונה את המגעים עם שרת המשפטים איילת שקד ועוזריה.
"בפעם הראשונה שהשתנו מנהלי המו"מ עם שקד, החרדים הפסידו".

לדברי הגורם, במשרד מצביעים על החלפת הצוות הקודם שניהל את המגעים כסיבה להפסד. "רק חרדים יודעים להסתדר עם מזרוחניקים" הוסיף הגורם.

מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס מסר בתגובה: "הפעם האחרונה שגורם בכיר במשרד הדתות עסק בעניין היתה בערב פורים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תראו מה זה הרבנים תמכו בו בשביל הדיינות ושיקדם אנ"ש שלהם ודווקא כאן עשה להם פאקוסה חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב