"בגלל ל"ג בעומר – המשטרה תהפוך את תושבי צפת לבני ערובה"

ראש העיר צפת יוצא למאבק כנגד החלטת המשטרה לסגור את צפת ביום ל"ג בעומר לתנועת כלי רכב

ראש העיר צפת אילן שוחט שיגר מכתב זועם לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, על ההחלטה לסגור את היציאות של העיר בשבוע הקרוב לכניסת כלי רכב עקב העומסים הכבדים שצפויים להיווצר באיזור בגלל הילולת הרשב"י.

ראש העיר שיתף את תושבי צפת בהחלטה: "תושבי צפת שלום אבקש לשתף אתכם כי בימים אלו קיים ויכוח נוקב בין עיריית צפת לבין אגף התנועה במשטרת ישראל סביב חסימת צפת בל"ג בעומר".

אגף התנועה מתכוון להפוך אותנו לעיר נצורה ובני ערובה של החגיגות במירון. הם מתכוונים שכל 50,000 תושבי צפת והעובדים והסטודנטים בני העיר יכנסו לעיר ויצאו ממנה אך ורק דרך כביש ראש פינה. לא ניתן לצאת ולהיכנס לעיר ומהעיר מכביש אליפלט עוקף צפת בכלל!!! למה? ככה!! החלטה מסכנת חיים אטומה ושרירותית שתהפוך את צפת שגם ככה עמוסה ביום יום לעיר במצור.

שוחט ממשיך וכותב: "כל הניסיונות שלנו להציע פתרונות חלופיים נדחו בהנף יד ואפילו לא זימנו אותנו ראשי הערים להשתתף בדיוני קבלת ההחלטות. אנחנו לא נעבור לסדר היום על כך ובכוונתי לפעול בצורה נחושה לשינוי ההחלטה.

"במידה ולא ישמע קולנו, אף נחריף את הצעדים", מזהיר ראש העיר.

לאחר המכתב שעורר סערה, ראש אגף במשטרת ישראל, ניצב דורון ידיד שוחח עם ראש העיר, אילן שוחט שפרס בפניו את השלכות ההחלטה להותיר ציר גישה אחד בלבד לעיר. בסיכום השיחה הודיע מפקד אגף התנועה הארצי כי ציר אליפלט-צפת ייפתח לתנועה עבור תושבים המחזיקים בתעודת תושב צפת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.