"בגלל מפעל הפיס חרדים איבדו את כספם"

בעקובת תחקיר ערוץ 2: קוקר יצא לבדוק אחר ההימורים בציבור החרדי : עסקן חרדי שפועל באחד מקופות הצדקה מספר ל'קוקר' על מספר מקרים קשים שהוא מטפל בתוך הציבור החרדי, משפחות ברוכות ילדים התמכרו להימורים ונאלצו בלית ברירה לפנות לקופת הצדקה. { הימורים, התמכרויות, וקופות הצדקה }

חיבורים תורנים ומתנות לאברכים על גב המהמרים – כך עולה מבדיקת קוקר. מפעל הפיס יצא בחודשים האחרונים במיזם למחברים חידושים תורניים שקיבלו הטבות בסך אלפי שקלים לרכישת ספרים לזוכים בתחרות בין המחברים.

במסגרת הפרויקט הוזמנו בני תורה וכלל הציבור החרדי, להגיש מערכת חיבורים תורניים הדנים בסוגיית 'כבוד בהלכה'.

אלא שבעקבות חשיפת פרשיית ההימורים האחרונה בערוץ 2 בו נחשפו מהמרים רבים שאיבדו את כל כספם בשל התמכרותם ליצר ההימורים, יש מי שחושב כי להבא יהיה אסור להשתתף במיזם שנעשה בין היתר על גבם של המהמרים שנותרו בלי דירה ועולמם חרב.

עסקן חרדי שפועל באחד מקופות הצדקה מספר ל'קוקר' על  מספר מקרים קשים שהוא מטפל בתוך הציבור החרדי, בין האנשים שנפלו הוא מספר על משפחות ברוכות ילדים שהתמכרו להימורים ונאלצו בלית ברירה לפנות לקופת הצדקה שתסייע להם להתחיל את החודש, " עיקלו חשבונות בנק למספר משפחות, לא היה להם לחם וחלב בבית, נאלצנו להיכנס לעובי הקורה ולסייע להם ככל שיכולנו", הוא אומר, עוד מספר אותו עסקן, כי כשנודע הדבר לאחד מגדולי ישראל הוא הזדעזע עמוקות בעיקר והתבטא כי צריך לחשוב על המשך שיתוף הפעולה מצד בין החרדים למפעל הפיס, וזאת לאור הנזק הגדול שהם גורמים על חשבון המשפחות.

ביקשנו את תגובת דובר מפעל הפיס אך הוא סירב להשיב על הדברים, משתתקבל תגובה נשמח לפרסמה.

רק לפני  שבועים  נחשף  בערוץ 2 כי בחור ישיבה פותה על ידי מפעל הפיס להמר את כספו, הוא נותר  בלי שקל בכיס ועם רשימת חובות אדירה. שמעון,היה עילוי בישיבה ומנהל קריירה מקצועית מצליחה – לפחות כלפי חוץ – אבל לנו הוא סיפר על החיים האחרים. "כספים שלוויתי, גם בשוק האפור, גם בבנקים, משפחה, חברים. הייתי מדבר עם אנשים על כל מיני השקעות שכביכול אני עושה ואני צריך כסף להשקיע – בלבולי מוח רק כדי להוציא מהבן אדם כסף", הוא סיפר.

בסופו של דבר, לאחר שרעייתו הציבה לו אולטימטום, פנה שמעון למרכז גמילה רטורנו בבית שמש. חברו לקבוצת התמיכה, ד', סיפר על הרגע שבו החליט לעבור גמילה. "יום אחד לקחתי את תעודת הזהות של אחי, פתחתי אותה, שמתי תמונה שלי, והלכתי עם זה לבנק, משכתי לו את כל הכסף", סיפר ד'. "הוא מגלה שאין לו כסף, ואני, בפנים שלו, באי-שפיות שלי, אומר לו 'בטוח זו טעות של הבנק', ואני יודע שזה אני".

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.