בגלל משבר הטיסות: גופת הנפטר החרדי נותרה ימים בחו"ל

משפחת הרב שלמה דהן שנפטר מסיבוך בחו"ל לא חלמה שאפילו לקבר ישראל הוא לא יזכה מיד לאחר שנפטר מתוך סבל ויסורים קשים. הכל בגלל משבר הטיסות.

משבר הטיסות שאליה נקלעה ישראל הביאה לכך שגופתו של הרב שלמה דהן חרדי בן 57 שנפטר בבית חולים במדינה לאחר ניתוח השתלת ריאות תקועה בהודו – ולא הועברה לישראל.

הגופה הגיעה בטיסה של חברה טורקית לאיסטנבול שבטורקיה – אלא שמשם אין טיסות לארץ בשל המצב הביטחוני.

המשפחה, הצליחה במימון קופת החולים, ובתיווך של זק"א, לארגן מטוס פרטי להטיס את הגופה לארץ מטורקיה. אלא שאז זה הסתבך מול החברה הטורקית שלא הסכימה לשחרר את שטר המטען לצורך העברת ארון הקבורה.

בארגון זק"א התערבו ופנו לגורמים בקהילה היהודית בטורקיה ובקונסוליה המקומית כדי שינסו לעזור להם במאמצי התיווך מול החברה הטורקית. לאחר שמאמצים אלה עלו בתוהו, נוצר קשר עם נציג החברה הטורקית בהודו – שהסכים בסופו של דבר להעביר את שטר המטען.

בני משפחתו שואלים בכאב: "שלמה סבל כל כך הרבה בחייו, לא מגיע לו לסבול גם במותו, זה פשוט עוול לנפטר ולמשפחה".

אשתו האלמנה תיארה לחדשות 2: "עברנו תקופה של חודשיים בקצה השני של העולם עם סבל שבל יתואר שלבסוף נגמר בטרגדיה נוראית, מדובר באב לעשרה ילדיי, אבא שסבל כל כך הרבה בחייו, ולא מגיע לו שיסבול במותו".

היא אמרה גם כי גופת בעלה נמצאת כבר זמן רב בחו"ל בלי להקפיד על כללי טהרת המת: "אנחנו אנשים חרדים שומרי תורה ומצוות, ומבחינתנו 'הלנת מת' זה דבר חמור. זה ממש זלזול בכבוד המת".

בזק"א מקווים כי מטוס ייצא הלילה מישראל לעבר טורקיה, שם אמורים על פי התכנון להעביר את ארון הקבורה לידי אנשי צוות המטוס הפרטי – שצפוי להביאו מחר לארץ. עם זאת, גם בארגון וגם במשפחה סקפטיים לגבי הליך ההעברה, שכן הם אינם בטוחים ב-100% שהטורקים לא יערימו קשיים נוספים.

בנו של המנוח אסף דהןאומר בייאוש: "מהבוקר רק מבטיחים את האישור הזה והפחד שלנו שזה יתעכב עוד יותר. ההלוויה נדחתה כבר 4 פעמים, אנחנו כבר לא מאמינים בכלום".

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online שהוא מקווה שהפרשה תבוא לסיומה היום: "אני מאוד מקווה שהטורקים יקיימו את הבטחתם ויעבירו את ארון הקבורה". במשפחה ביקשו להודות לסיוע שקיבלו מזק"א, ממשרד החוץ ומאנשי חב"ד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.