בגלל נוסע חרדי: קשישה שאולצה לעבור מקום – תפוצה

בית המשפט בירושלים אישר הסכם פשרה בין אל על לבין רנה רבינוביץ׳, אשה כבת -83 שתבעה את החברה משום שהתבקשה לעבור מקום, זאת לבקשת נוסע חרדי שלא רצה לשבת ליד נשים

קנטרנות לשמה: בית המשפט בירושלים אישר הסכם פשרה בין אל על לבין רנה רבינוביץ׳, אשה כבת -83 שתבעה את החברה משום שהתבקשה לעבור מקום, זאת לבקשת נוסע חרדי שלא רצה לשבת ליד נשים.

רבינוביץ' נעתרה בשמחה לבקשת הדיילים לעבור כיוון שהוצע לה מקום מועדף ללא תשלום, אף לאחר הטיסה הגישה תביעה נגד אלעל ודרשה מבית המשפט לאסור על דיילים לבקש מנוסעות לעבור מקום גם אם נוסע חרדי מעדיף שלא לשבת על יד נשים.

בית המשפט אישר את ההסכם ואף קבע לה סכום פיצוי של כ6,000 ש״ח. במסגרת ההסכם אלעל התחייבה לחדד את הנהלים בפני העובדים שלא לבקש מנשים לעבור מקום.

לדברי רבינוביץ׳ המאבק שלה הוא עקרוני, אך היא אינה אנטי חרדית ואף למדה במוסד דתי בצעירותה. "הרעיון של אוכלוסיה חרדית הוא נהדר, כל עוד הם לא אומרים לי מה לעשות" אמרה בעבר בראיון לעיתון ה״ניו יורק טיימס״.

מאלעל נמסר בתגובה כי "הצדדים הגיעו להסכמה כי נהלי החברה בעניין יחודדו בקרב העובדים. בית המשפט נתן תוקף להסכמה זו והחברה תכבד את פסק הדין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.