בגלל ציוץ של לפיד? שרה בריטית התפטרה

השרה הבריטית לפיתוח בינלאומי, פריטי פאטל, התפטרה מתפקידה לאחר שהודתה כי במהלך חופשה בישראל היא נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו  ויאיר לפיד

דרמה בינלאומית: השרה הבריטית לפיתוח בינלאומי, פריטי פאטל, התפטרה מתפקידה לאחר שהודתה כי במהלך חופשה בישראל היא נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו  ויאיר לפיד- ואף דנה באפשרות של סיוע כספי לצה"ל.

לפיד עצמו צייץ בדף הטוויטר שלו אודות הפגישה המדוברת ובכך הביך את ראש ממשלת בריטניה שכלל לא ידעה על  הפגישה ונחשפה אליה באמצעות הרשת.

השרה היתה אמורה לקבל מכתב פיטורים על ראש ממשלת בריטניה, אך הקדימה תרופה למכה  והגישה לתרזה מיי את מכתב ההתפטרות .

פאטל  הודיעה כי היא מצטערת על הסחת הדעת שגרמה לממשלה ואמרה כי מעשיה לא עמדו ברף הסטנדרטים הנדרש. פאטל התנצלה בפני מיי והממשלה על הפרשה שגרמה נזק תדמיתי רב.   דובר הבית בדאונינג 10, בבריטניה הבהיר כי אין כוונה להתחיל להזרים כספים לבית החולים שמפעיל צה"ל ברמת הגולן במטרה לסייע לפליטים סוריים.

עבור  תרזה מיי,  זה  היה מבוכה לא קטנה לאחר שלא הייתה מודעת כלל לפגישה שקיימה פאטל עם ראש הממשלה נתניהו במהלך חופשה שקיימה בארץ. מיי ידעה מהפגישות רק חודשים לאחר מכן. "הגברת פאטל אכן שוחחה על דרכים אפשריות להושיט סיוע רפואי לפליטים סורים שנפצעים ועוברים לרמת הגולן כדי לקבל סיוע, והצבא הישראלי אכן מנהל שם בית חולים לצורך זה, אבל אין שום שינוי מדיניות באזור", הבהיר הדובר. "בריטניה לא מספקת כל סיוע כלכלי לצבא הישראלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.