בגלל רחל המשוררת: במא"ש מחרימים את השטרות החדשים

"בחידודון" יצאו לבדוק על קבוצת הקנאים שהחליטו להחרים את השטרות החדשים

במאה שערים יוצאים למאבק כנגד עשית שימוש בשטרות החדשים בו יופיעו דמויות של נשים. השטרות החדשים יצאו בקרוב לבנקים. ב"מעגלים פינות" עם ישי דריקס בתוכניתו של עמי מימון בקול ברמה יצאו לבדוק.

דמותם של הנשים יופיעו ע"ג השטרות החדשים כבר ביום חמישי הקרוב בכספות הבנקים. השטר ה-100 שקלים החדש, יישא את דיוקנה של לאה גולדברג, יהיה בצבע כתום והחזית תעוטר בתמונת רקע של פרחי עץ השקד – בהשראת השיר "בארץ אהבתי השקד פורח". בחלקו האחורי של השטר יופיעו המילים: "ימים לבנים, ארוכים כמו בקיץ קרני-החמה", מתוך השיר "ימים לבנים" של לאה גולדברג.

את השטר החדש האדום של 20 השקלים יעטר דיוקנה של רחל המשוררת על רקע ענפי עץ דקל, בהשראת שירה – "כנרת". על גב השטר יופיע נוף טיפוסי של חופי הכנרת, והטקסט: "הוי כנרת שלי, ההית? או חלמתי חלום?", מתוך שירה: "ואולי לא היו הדברים".

כאמור, במאה שערים לא אהבו את החלטת בנק ישראל, והודיעו כי במחאה לא יעשו שימוש בשטרות. יואליש קרויס קמב"ץ העדה החרדית לשעבר אמר בראיון לתוכנית חידודון – "לא נשתמש בשטרות הללו, אם ייתנו לי שטר של מאה שקל, אני לא ייקח, רוב הזמן אנחנו במאה שערים משתמשים בדולרים", הוא אומר.

לסיום דריקס הבהיר לעמי מימון כי לקראת החתונה של עורך תוכנית חידודון דניאל סימן טוב שתתקים היום – "אתם מוזמנים להניח במעטפות גם שטרות של נשים – העיקר שהמתנה תהיה גדולה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס"ד זעקת בני ישראל ע"י בני תורה מעיר לייקוואוד יצ''ו לאור המצב הנורא בארץ ישראל בענין גזירת הגיוס ר''ל (הן בנוגע לבחורי הישיבות, והן במה שלאחרונה מכבידים עולן גם על בנות ישראל הכשירות, וכבר ישבו הרבה מהן בכלא הצבאי ר''ל, דהיינו כלא של שמד) וכבר נפלו אלפי בחורי ישיבות ואברכים לצבא, אשר כידוע כמעט כל באיה לא ישובון, וכמו שהעידו ראשי המדינה בעצמם, שבשנת הגיוס האחרון נפלו [ע"י חברי כנסת המינים שחידשו גזירת הגיוס ביחד עם ועד הישיבות] יותר מאלפיים ושמונה מאות חרדים לצבא ר''ל. ומשום שכל ישראל ערבים זה לזה, ע''כ מתאספים בס"ד הבני תורה מעיר לייקוואוד יצ''ו ביום ד' לפרשת ויצא הבעל"ט לעצרת מחאה וזעקה מול ה- CONSULATE ISRAELI בנוי יורק סיטי. ואח"כ נילך משם למחות מול משרדי הצבא של מדינת ישראל, להפגין ולמחות נגד הגזירה הנוראה הזאת של גיוס השמד. כולנו חייבים למחות על צרתן של אחינו בני ישראל הנתונים בצרה בארץ הקודש. אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה בשביה ובשעת גזירת שמד המקום ירחם עליהם במהרה ויוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאורה ומשעבוד לגאולה, השתא בעגלא ובזמן קריב ונאמר אמן. BUSSES WILL BE LEAVING FROM FOREST AVE BETWEEN 3rd and 4th STREETS AT 12:35 PM. For reservations and more info call 1-908-596-9988 and leave a message

  בס"ד

  זעקת בני ישראל ע"י בני תורה מעיר לייקוואוד יצ"ו

  לאור המצב הנורא בארץ ישראל בענין גזירת הגיוס ר"ל (הן בנוגע לבחורי הישיבות, והן במה שלאחרונה מכבידים עולן גם על בנות ישראל הכשירות, וכבר ישבו הרבה מהן בכלא הצבאי ר"ל, דהיינו כלא של שמד) וכבר נפלו אלפי בחורי ישיבות ואברכים לצבא, אשר כידוע כמעט כל באיה לא ישובון, וכמו שהעידו ראשי המדינה בעצמם, שבשנת הגיוס האחרון נפלו [ע"י חברי כנסת המינים שחידשו גזירת הגיוס ביחד עם ועד הישיבות] יותר מאלפיים ושמונה מאות חרדים לצבא ר"ל.

  ומשום שכל ישראל ערבים זה לזה, ע"כ מתאספים בס"ד
  הבני תורה מעיר לייקוואוד יצ"ו ביום ד' לפרשת ויצא הבעל"ט
  לעצרת מחאה וזעקה מול ה- CONSULATE ISRAELI בנוי יורק סיטי.
  ואח"כ נילך משם למחות מול משרדי הצבא של מדינת ישראל, להפגין ולמחות נגד הגזירה הנוראה הזאת של גיוס השמד.

  כולנו חייבים למחות על צרתן של אחינו בני ישראל הנתונים בצרה בארץ הקודש.

  אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה בשביה ובשעת גזירת שמד המקום ירחם עליהם במהרה ויוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאורה ומשעבוד לגאולה, השתא בעגלא ובזמן קריב ונאמר אמן.

  BUSSES WILL BE LEAVING FROM FOREST AVE BETWEEN 3rd and 4th
  STREETS AT 12:35 PM.

  For reservations and more info call 1-908-596-9988 and leave a message

  זעקת בני ישראל ע"י בני תורה מעיר לייקוואוד יצ''ו |
  הגב