בגלל שלט נגד האדמו"ר מגור: ערד בוערת

מאות חסידי גור מתעמתים בשעה זו עם התושבים החילוניים במחאה על הצבת שלט שנתלה בחזית ביתו של פרובוקטור חילוני בגנות האדמו"ר מגור, החסידים הבעירו צמיגים, לפיד הביע תמיכה בחילוניים, ליצמן זועם – צפו בתיעוד

המתיחות בין התושבים החילוניים לחסידי גור בעיר עולה שלב: מאות חסידי גור מתעמתים בשעה זו עם התושבים החילוניים בערד במחאה על הצבת שלט שנתלה בחזית ביתו של פרובוקטור חילוני בגנות האדמו"ר מגור.

חסידי גור השליכו צמיגים בוערים ברחוב גלעד בעיר, "ערד היא שלנו ולא ניתן אותה", צעקו החילונים בהפגנה ברחוב גלעד. הם קראו לשוטרים: "תעצרו את הפושעים".

במקביל, ביוזמת חסידי גור התארגנו המוני חסידים מכל הערים בהם מתגוררים חסידי גור, אשדוד, בני ברק וירושלים והגיעו להגן על כבודו של האדמו"ר מגור.

צילום: אוריאל גור-דוד, רדיו דרום

משה, תושב ערד שתלה את אותו השלט, סיפר לאתר וינט: "זרקו על אשתי צמיגים בוערים. כיבינו את הצמיגים ואז הם התחילו לבוא בהמוניהם. אני בכוונה לא מתערב ויושב בבית. תלינו את השלט כי בערד גם תולים שלטים נגד ראש העיר אז תלינו אותו שלט הפוך וכשהם יורידו את השלטים גם אנחנו נוריד".

 

ראש העיר ערד, עו"ד ניסן בן חמו, אמר כי "שוב פעם הבריונות של חסידות גור חוצה כל גבול. הם הגיעו לבית של תושבת העיר שתלתה שלט, כפי שעשו חסידי גור שתלו שלטים פוליטיים. הם התקהלו והחלו לתקוף כוחות משטרה ותושבים. זו חציית קו אדום. אלה פניה של החסידות. צריך לעצור את הטירוף הזה. לא ייתכן שמיעוט בעיר תכתיב את סדר היום שלה. זה לא הגיוני. אנחנו פשוט המומים ממה שקרה".

בעקבות המהומות בערד, פרסם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בדף הטוויטר שלו פוסט, בו הביע תמיכה בראש עיירית ערד מטעם יש עתיד שבחר להזדהות עם התושבים החילוניים, "עומד מאחורי ראש עיריית ערד ניסן בן חמו והתושבים", כתב לפיד והוסיף: "הביריונות לא תנצח. המשטרה צריכה לטפל ביד קשה באלימות של החרדים הקיצונים".

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב לדבריו של לפיד הערב, מלשכתו נמסר בתגובה  כי בצעד חסר אחריות, בוחר ח"כ לפיד להלעיט את הרוחות בערד, להצטרף להסתה הפרועה ונותן רוח גבית לאלימות נגד תושביה החרדים של ערד – שסובלים מהתנהגות קיצונית ופוגענית של ראש העיר נציג יש עתיד. על המשטרה להתעשת מיידית ולעצור את ההסתה המשתוללת בערד נגד החרדים לפני שיהיה מאוחר מדאי.

לפי שעה דווח כי החסידים מנסים לפרוץ אל ביתו של אותו אדם כדי להסיר את השלט. בשבועות האחרונים דיווחנו כאן על פרסום שלטים בגנות האדמו״ר מגור על ידי תושבים חילוניים בעיר ערד כתגובה לפרסום השלטים נגד ראש עיריית ערד על ידי חסידי גור להבדיל.

סגן ראש העיר נציג 'יש עתיד' במועצה הבטיח לממן את השלטים כדי שיותר תושבים יוכלו לפרסם בכדי להפסיק את המחאה כנגד ראש העיר.

כאמור, הערב העימותים בין הצדדים עולה שלב כאשר התושבים מתעמתים מול ביתו של תושב שתלה את השלט בגנות האדמו״ר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היכן כל הנאורים שצעקו על העצניקים???

  דממה?? זה לא חילול השם?? זה לא יעלה את לפיד??? צבועים

  צופיה |
  הגב
 2. שותפי דרעי לזילזול בשבת משלמים במזומן

  השבת תובעת את עלבונה

  משה |
  הגב
 3. את השבת מרחו בטענה שלפיד ירוויח מכך והנה שזה כואב להם הם קופצים גם שבטוח לפיד ירוויח

  השבת לא מציקה לליצמן שותפו של השטן מכלוף

  הזויים. |
  הגב