בגלל תלונות על הטרדות – הרבנות הדיחה רב שכונה בצפון

בעקבות תלונות על הטרדות שביצע רב שכונה בעיר בצפון, נשללה ממנו תעודת רב על ידי הרבנות הראשית. כנגד הרב המועסק על-ידי המועצה הדתית בעירו, הצטברו שורת תלונות בוועדת המשמעת של הרבנות הראשית אולם התיק הפלילי כנגד מחסר ראיות.

בעקבות תלונות על הטרדות שביצע רב שכונה בעיר בצפון, נשללה ממנו תעודת רב על ידי הרבנות הראשית – כך חשף הערב הכתב לענייני חרדים יאיר שרקי בערוץ 2.

כנגד הרב המועסק על-ידי המועצה הדתית בעירו, הצטברו שורת תלונות בוועדת המשמעת של הרבנות הראשית, על הטרדות שביצע לכאורה וכן על קשרים עם נשים האסורים על פי ההלכה.

במסגרת הבדיקה הוצגו לרבנים סרטונים ממצלמות אבטחה המתעדים חלק מהמעשים.

מחוסר ראיות נסגר התיק, פורום "תקנה" טיפל בתיק במשך 6 שנים.

בתום שנים של בדיקה,  חתמו הרבנים הראשיים על מסמך השולל ממנו את תעודת הרב שלו בסעיף של "התנהגות שאינה הולמת מעמדו של רב בישראל".

מדובר במדיניות חדשה של הרבנות ושל ועדת המשמעת שמוביל היועץ המשפטי הראל גולדברג במטרה להעלות את יוקרת מעמד הרבנים בישראל.

עורך דינו של הרב מסר: "החלטת הרבנות הגיעה אלינו היום והיא תילמד לעומקה. לצערינו בקדירה זו בחשו כמה גורמים, חלקם אינטרסנטיים, והם אשר הביאו לקבלת החלטה זו. זו החלטה שלא תעמוד בשום מבחן משפטי אובייקטיבי ולו בשל העובדה שלא ניתנה לרב ההזדמנות להציג ראיות מטעמו ולכן בדעתנו לערער על ההחלטה הזו ואף להגיש תביעת דיבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.