בג"ץ אסר על דיון בבית הדין הרבני הגדול בפרשת האישה עם "גט הזיכוי"

הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו" הכל מאיתו והתודה היא להשם יתברך שעשה סוף ליסוריי הקשים.\{יהדות}

בעקבות עתירה שהגישה האישה שקיבלה את הגט בפרש "גט הזיכוי " ובעתירה טענה האישה כי בית הדין הרבני הגדול איננו רשאי לדון בערעורו של אדם שאיננו צד לדיון המשפטי העומד בפניו.
שופטי בג"ץ קבעו הבוקר כי בית הדין הרבני הגדול איננו רשאי לדון בערעור שהגיש אדם שאיננו צד לדיון על פסיקת בית הדין הרבני בצפת שהתיר עגונה באמצעות "גט זיכוי".

"הדין עם העותרת. המסקנה היא, כי יש לעשות את הצו על תנאי שיצא מאת בית משפט זה לצו מוחלט, במובן זה שבית הדין הגדול יימנע מדון בערעור שהגיש פלוני על פסק דינו של בית הדין האזורי בצפת", כתב השופט רובינשטיין בחוות דעתו והוסיף, "תלך העותרת לשלום ותשקם את חייה. תם ונשלם, שבח לאל בורא עולם".

בתגובה להחלטת הבג"ץ מסרה האישה : "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו" הכל מאיתו והתודה היא להשם יתברך שעשה סוף ליסוריי הקשים. כל התקופה הזאת הייתה קשה לי מאוד ואני מודה בראש ובראשונה לבתיה כהנא-דרור על הדרך שצעדה איתי יד ביד ולא הרפתה לרגע עם האמונה שלה שיש לעשות צדק לנשים עגונות ולא לגרום להם לסבל. מודה לכל אלה שתמכו וצעדו איתנו במאבק הזה. זה היום המאושר בחיי".

עו"ד בתיה כהנא דרור שייצגה את האישה מסרה :"ברוך מתיר אסורות. אני שמחה שהגענו ליום זה, בראש ובראשונה עבור האישה שיצאה לחרות אמיתית ערב חג הפסח, ותוכל להמשיך בחייה, ועבור היהדות ובתי הדיו הרבניים שהתפתחות חשובה ופורצת דרך בהלכה לשחרור עגונות הוכרה כלגיטימית".

"החלטת בג"ץ המכירה ב'עגינות' כפגיעה בכבוד ובחירות של נשים המעוגנת בחוק כבוד האדם וחירותו גם אם כביכול בשם ההלכה, הנה תקדימית ועשויה לעודד פתרונות הלכתיים חשובים למען תיקון עולם ולמען זכויותיהן של נשים בישראל", הוסיפה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.