בג"ץ בהחלטה דרמטית: "קליש לא תיפסל"

בית המשפט העליון קיבל היום (שני) את העתירה של עינת קליש, המועמדת לראשות העיר חיפה והיריבה המרכזית של ראש העיר המכהן יונה יהב, וקבע שרשימתה לא תיפסל

בית המשפט העליון קיבל היום (שני) את העתירה של עינת קליש, המועמדת לראשות העיר חיפה והיריבה המרכזית של ראש העיר המכהן יונה יהב, וקבע שרשימתה לא תיפסל ושהיא תוכל להתמודד בבחירות לרשויות המקומיות בעוד כשבוע וחצי. מדובר בהישג גם לדגל התורה לאחר שנחלה מפלה בבית המשפט עם פסילתו הסופית של פינדרוס.

השופטים ניל הנדל, עופר גרוסקופף ואלכס שטיין כתבו בהחלטתם: "לאחר שמיעת טענות כול הצדדים, החלטנו לקבל את העתירה. אנו מורים כי רשימת 'חיים בחיפה' תהיה רשאית להגיש עד מחר רשימת מועמדים מתוקנת כדין לבחירות בעיר חיפה וכן את דוקטור עינת קליש כמועמדת לראשות העיר חיפה. לנוכח סד הזמנים, נימוקינו יינתנו בהמשך". השופטים נדרשו להחליט היום בסוגייה משום שהפתקים אמורים כבר להיות מודפסים.

מקורבים לקליש אמרו לחדשות מיד לאחר ההחלטה: "מדובר בהחלטה דרמטית של בית המשפט העליון, שמקבל את העתירה שלנו ודוחה את החלטת נשיא בית המשפט המחוזי. אנחנו שמחים על ההחלטה הזו ופנינו ליום הבחירות. אנחנו רוצים להיאבק עד הרגע האחרון על מנת שעינת קליש תיבחר לראשות העיר"‎.

כזכור, בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את העתירה של קליש ורשימתה וקבע שהיא לא תוכל להתמודד בבחירות. "יש להצר על כך שמפלגת העבודה והעותרים לא מילאו אחר הוראות החוק", נכתב בהכרעת בית המשפט. החלטה זו מגיעה לאחר שבשבוע שעבר פסל מנהל הבחירות את השתתפותה של קליש בשל עבירה על חוקי הבחירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.