בג"ץ: בתוך שבועיים ייהרס בית הכנסת בגבעת זאב

בשל בקשת המשטרה: בג"ץ הורה להרוס בתוך שבועיים את בית הכנסת 'איילת השחר' בפסגת זאב, ודחה את העתירות לעיכוב ביצוע המהלך. {בית כנסת המריבה}

בג"ץ הורה להרוס בתוך שבועיים את בית הכנסת 'איילת השחר' בפסגת זאב, ודחה את העתירות לעיכוב ביצוע המהלך.

"אנו קובעים כי ההריסה תבוצע לא יאוחר מיום 17.11.2015. אנו יוצאים מההנחה שהגורמים המוסמכים לא ימתינו הפעם עם הביצוע לרגע האחרון", כתבו השופטים בהחלטתם.

מוקדם יותר, בית הכנסת המה ורחש מתפללים, מאות אנשים, חלקם מתבצרים על גג בית הכנסת וברשותם בלוני גז שעל פי האיומים – באם כוחות הביטחון יחליטו להרוס ח"ו את בית הכנסת – הם יילחמו בהם תוך כדי מסירות נפש על קדושת בית הכנסת.

במהלך הלילה ריססו אלמונים  גרפיטי  על קיר בית המשפט העליון בירושלים, בו נכתב כי "לא הורסים בית כנסת, רוצים מדינה יהודית", יו"ר ש"ס השר אריה דרעי גינה את המעשה, דרעי אמר: "אני מגנה בכל תוקף את המעשה. אסור לנהוג בשום דרך של אלימות. זו לא דרכה של תורה ולא דרכם של בני התורה".

לעומתו, יו"ר 'יחד' אלי ישי כתב היום כי יש לו פיתרון למצב, לפי ישי הממשלה יכולה להעביר בקשה לבית המשפט ולדרוש לדחות את ההריסה לפחות בשנה היות ואין יודעים מי בעל הקרקע ויש את הסכמת המדינה להקצות קרקע חלופית תוך זמן מוגבל ובנוסף תינתן הקצאת תקציב ייעודית לצורך הבנייה.

ישי הוסיף וכתב כי זו הלכה פסוקה שאין הורסים בית כנסת אלא אם כן בונים בית כנסת אחר תחתיו וכך גם פסקו הרבנים הראשיים לישראל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.