בג"ץ הכריע: גופת הנרצחת בשרונה לא תנותח

בתום דיון לילי בבג"ץ הוכרעי כי הרוגת הפיגוע במתחם שרונה אילנה נבעה ז"ל (39) תובא למנוחות ולא תבוצע בה נתיחה שלאחר המוות, למרות בקשת המשטרה לבחון את נסיבות המוות לאחר שבגופה לא נמצו סימני ירי.

המחלקה המשפטית של זק"א השיגה ויתור נתיחה לנרצחת הפיגוע הי"ד. בתום דיון  ממושך הוחלט אמש (חמישי) בבג"ץ שלא תבוצע נתיחה שלאחר המוות בגופתה של אילנה נבעה ז".

הפרקליטות ומשטרת ישראל ביקשה לנתח את גופת ההרוגה אילנה נבעה הי"ד שנרצחה בפיגוע בתל אביב, בגלל שבגופה לא התגלו כדורים. המשפחה ביקשה את עזרת זק"א למנוע את נתיחת גופת המנוחה, רכז המחלקה המשפטית של זק"א מיכאל גוטווין יחד עם עו"ד גיא נוף מהמחלקה המשפטית ייצגו את המשפחה ועמדת זק"א בבית משפט השלום בתל אביב, השופט קיבל את עמדת זק"א ודחה את בקשת המשטרה והורה על שחרור הגופה למנוחת עולמים.

במשטרה טענו כי מותה לא נגרם מירי המחבלים – אלא ככל הנראה מדום לב. הוויכוח בין המשטרה למשפחה עיכב עד כה את קבורתה. בני המשפחה מתכוונים לערוך את ההלוויה בהקדם האפשרי עוד הבוקר.

גיא נוף, עורך הדין מטעם המשפחה מסר כי כי בני המשפחה בכו מאושר כששמעו על החלטת בג"ץ, וכי הם אסירי תודה על הרגישות שגילה . "יש רגע של נחמה בתוך הטרגדיה הנוראה הזו", אמר קרוב משפחתה של אילנה ז"ל. "נותר יום אחד לשבת שבעה וכך בכוונתם לעשות", הוסיף עו"ד נוף.

 

ליאור, קרוב משפחה, אמר לפני הדיון "לא ראוי לפגוע ככה בכבוד המת, פוגעים במשפחה", אמר. "אנחנו מחכים יותר מ-24 שעות לעשות שבעה. זה לא משנה אם זה דום לב או ירייה, היא בכל מקרה מתה בפיגוע, היא לא ישבה בבית".

עו"ד גיא נוף, המייצג את המשפחה, סיפר לחדשות 2 Online כי בית משפט השלום פסק אמש לטובת המשפחה ודחה את הבקשה לנתיחה. "רק כשעתיים לאחר מכן החליטה המדינה שהיא מערערת על ההחלטה ומעבירה את הדיון לבג"ץ. בינתיים 300 איש יושבים מתחת לבית המשפחה ומחכים לעשות הלווייה", תאר.

"אני משתומם מהסיפור כולו", הוסיף פרקליט המשפחה. "ההתדיינות בטלה ולא חשובה. היא מתה כתוצאה מהפיגוע בוודאות. היא רק לא נפגעה מקליעים, מערכת בגופה כשלה בו במקום". הוא הוסיף כי "הגיעו מחבלים עם כוונה לרצוח אנשים, הם גרמו לאירוע ובמהלכו היא מתה. זה רצח פר אקסלנס. יש לנו פה משפחה דתית שלא רוצה ולא מוכנה לנתיחה – מה יש לכפות?".

"הם התחננו לקבור אתמול את המנוחה, זה כל מה שהם ביקשו. הם שבו ואמרו – לא לקבור אותה הלילה זה כאילו פוקד אותם אסון שני. התחננו כל הזמן. התחננו בפני המשטרה שירחמו עליהם ויתנו להם לקבור אותה. אין לי טענות כלפי אף אחד, אבל אני כן מבקר את הקצב שבו מתקבלות ההחלטות וצריך לעשות את זה ברגישות. כולם שבורים ומרוסקים מהסיפור".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.