בג"ץ הכריע: ההפגנות בפ"ת עד 500 איש

השופטים קבעו כי יש להגביל את כמות המשתתפים ללא יותר מ-500 איש. כמו כן המארגנים לא יצטרכו לבקש רישיון מהמשטרה במידה ואכן יעמדו בתנאים

הישג למארגני המחאה בפתח תקווה: בהחלטת הביניים של בג"ץ נקבעו תנאים שיאפשרו את קיום המחאה בפתח תקווה.

השופטים קבעו כי יש להגביל את כמות המשתתפים ללא יותר מ-500 איש. כמו כן המארגנים לא יצטרכו לבקש רישיון מהמשטרה במידה ואכן יעמדו בתנאים.

בג"ץ הוציא צו ביניים המורה למשטרה  לאפשר את קיום ההפגנה"לאפשר לעותרים לקיים הפגנה ברחבת קניון גנים בפתח תקווה, במוצאי השבתות שעד להכרעה בעתירה, בכפוף לתנאים".

התנאים לקיום ההפגנה הם כאמור קהל של לא יותר מ-500 בני אדם (לא כולל מפגיני הנגד), ללא ירידה לכביש, שימוש בלשני מגפונים בלבד ללא אמצעי הגברה נוספים וקיום ההפגנה רק לאחר השעה 20:00.

 המשטרה התייחסה להחלטת בג"ץ והגיבה כי משטרת ישראל רואה בזכות ההפגנה ערך דמוקרטי חשוב והוכיחה זו במשך עשרות שבועות בהפגנות בפתח תקווה בכל מוצאי שבת.

המשטרה הביעה צער על אי שיתוף הפעולה מצד מארגני ההפגנה "לצערנו, לא זכינו לשיתוף פעולה של מארגני ההפגנות ונדרשנו לדיון בבג״ץ".

המשטרה הודיעה כי היא מברכת על החלטת הביניים של בג״ץ הקובעת את התנאים להפגנה, שתאפשר השגת איזון בין מימוש תכלית המחאה וחופש הביטוי, לבין שמירת הסדר הציבורי ובטחון הציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.