בג"ץ הציב לממשלה: 3 חודשים להעברת חוק הגיוס

הממשלה ביקשה מבג״ץ ארכה להשלמת חוק הגיוס עד סוף מושב החורף באפריל 2019, אלא שהשופטים נתנו דחייה קצרה בהרבה, עד תחילת דצמבר 2018

הממשלה ביקשה מבג״ץ ארכה להשלמת חוק הגיוס עד סוף מושב החורף באפריל 2019, אלא שהשופטים נתנו דחייה קצרה בהרבה, עד תחילת דצמבר 2018.

הכתב יאיר שרקי כתב בטוויטר על ההחלטה כי בהנחה שחוק גיוס חדש כבר לא יהיה בקואליציה הנוכחית, תלמידי הישיבות החרדים יהיו בלי מעמד חוקי במשך כמה חודשים, עד שתקום ממשלה חדשה שתעביר חוק חדש.

באגודת ישראל, איימו לפרוש מהקואליציה ככל שלא תתקבל החלטה עד תחילת שבוע הבא. כעת, לאחר הדחייה ייעשו מאמצים להשגת הסכמות על נוסח חוק הגיוס החדש בניסיון להשלים את חקיקתו בזמן שהוקצב. בהקשר זה, בכירים בקואליציה העריכו השבוע כי "בכל מקרה הבחירות יוקדמו ויתקיימו בחודשים הראשונים של 2019".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבג"ץ נתנה פחות מ3 חודשים אבל אין חוק שמסמיך את הבג"ץ להגדיר זמני פיתוח חוקים ע"י הכנסת. לכן הפסק הדין הזה לא חוקי.זה אומר שהכנסת רשאי להמשיך לעבוד על פי לוח הזמנים של הכנסת עצמו. זמן פקיעת החוק כ"ד כסליו תשע"ט ערב חנוכה (יאצ"ט מרן שטיינמן! שליט"א!!!)

  ת.נ.צ.ב.ה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הבג"ץ נתנה פחות מ3 חודשים זמן פקיעת החוק כ"ד כסליו תשע"ט ערב חנוכה (יאצ"ט מרן שטיינמן!!!!) אתמול פסקו השופטים בערכה גבוהה על מתן שלשה חודשים בלבד. הבקשה היא לאחר שבחו' תמוז נתנו ארכה עד לג' תשרי ולאחר שביקשו ארכה נוספת של 7 חודשים עד לו' ניסן אבל למעשה עתרו על כך לבג"ץ והפסק ניתן אתמול...

  הבג"ץ נתנה פחות מ3 חודשים
  זמן פקיעת החוק כ"ד כסליו תשע"ט ערב חנוכה (יאצ"ט מרן שטיינמן! שליט"א!!!)
  אתמול פסקו השופטים בערכה גבוהה על מתן שלשה חודשים בלבד.
  הבקשה היא לאחר שבחו' תמוז נתנו ארכה עד לג' תשרי
  ולאחר שביקשו ארכה נוספת של 7 חודשים עד לו' ניסן
  אבל למעשה עתרו על כך לבג"ץ והפסק ניתן אתמול…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב