מחר: בג"ץ בדיון חירום על הריסת בית הכנסת 'בגבעת זאב'

פרסום ראשון : דיון דחוף מחר בבג"ץ לגבי הריסת בית הכנסת 'אייילת השחר' בגבעת זאב. במקביל , תתקיים מחר בשעה 19:00 עצרת תפילה מרכזית ברחבת בית הכנסת בגבעת זאב

 

מחר (ראשון) יתקיים דיון דחוף בבג"ץ לגבי בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב שתוכנן ליהרס עד ליום שני הזה ע"פ פסק בג"ץ.

כזכור, בית הכנסת נבנה על קרקע שהייתה שייכת לפלסטינאי, מוכר הקרקע הכחיש שמכר, ובסיוע של אירגון השמאל הקיצוני 'יש דין' הוא פנה לבג"ץ, שלאחר עיכובים רבים פסק על הריסת בית הכנסת עד ליום שני הקרוב.

אנשי ציבור רבים עשו מאמצים רבים כדי לבטל את רוע הגזירה, כך למשל ראש מועצת גבעת זאב יוסי אברהמי ששלח מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו אך ללא מענה, כך גם הראשון לציון הרב יצחק יוסף ששלח מכתב לראש הממשלה בעניין לא נענה, בנוסף לכך חברי כנסת ואישי ציבור רבים שניסו להגיע לפשרה בעניין לא הצליחו לבנתיים.

אך כעת נודע ל'קוקר' כי מחר בצהריים יתקיים דיון דחוף בבג"ץ בו ידון בית המשפט בהצעת הפשרה  של המתפללים, לפי הצעת הפשרה בית הכנסת ייאטם לבנתיים עד שתושג פשרה בין הטוענים לבעלות על הקרקע לבין אנשי בית הכנסת, המתפללים הוסיפו ואמרו כי הם היו מוכנים לשלם כל סכום כדי שחס ושלום לא ייהרס בית כנסת במדינת ישראל.

כמו כן תתקיים מחר בשעה 19:00 עצרת תפילה מרכזית ברחבת בית הכנסת בגבעת זאב

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כתושב פסגת זאב, וכמתארח ומתפלל בגבעת זאב בבית הכנסת איילת השחר, אהיה מאוד עצוב שכך ממשלת ימין ולצערי הרב בית המשפט נותן יד להריסת בית כנסת. השטח אינו מיועד ליישוב ערבים, השטח אינו שייך לשום פלסטיני, תפסיקו את השקר הזה. השופטים בבגץ, נותנים יד לשקר שאנו המצאנו. אין עם כזה פלסטיני. ואם כבר רוצים לאמץ את האימרה הזו, אזי גם אנו תושבי פסגת זאב, יושבי השומרון ויהודה, היהודים שמתגוררים מחוץ לקו הדמיוני (הירוק) גם נחשבים לפלסטינאים. אז האדמה הזו שייכת לנו בדיוק כמו להם וכך הלחימה עליה עדיף שלא תהיה באמצעות בגץ. אין סמכות לבגץ.
    אני מתפלל שההחלטה מחר תהיה החלטה לטובת השארת מקום התפילה הכה מקסים הזה, מקום של שלום מקום של שלווה. אין ויכוחים בבית הכנסת הזה הרב של בית הכנסת ממש מחזיק את המתפללים בדרך ארז. וכולי תקווה שבית הכנסת ימשיך להתקיים.

    אהרון מושייחוב |
    הגב