בג"ץ: ביהכ"ס בגבעת זאב יהרס בתוך שבוע

שופטי בג"ץ דחו את העתירה שביקשה למנוע את ההרס וקבעו כי על המדינה לבצע את הצו בתןך שבוע ימים {הסוף למאבק?}

המאבק על ביהכ"ס בגבעת זאב: שופטי בג"ץ דחו הערב את העתירה שביקשה למנוע את הריסת בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב. ההחלטה מאשרת פסק דין קודם שנתן בית המשפט העליון לפיו יש לפנות ולהרוס את המבנה ששימש בעבר כבית כנסת.

בית המשפט קבע כי המדינה צריכה לקיים את הצו תוך שבוע.

כזכור, לאורך החודשים האחרונים ידע המאבק על בית הכנסת עליות ומורדות, כאשר בחג הסוכות נרשמה סביבו התעניינות שיא שעה שביקרו במקום רבנים, פוליטיקאים ואישי ציבור שונים.

[vimeo 135856649 w=500 h=275]

בערב שבת פרשת האזינו הגיש רב המועצה המקומית גבעת זאב, הרב יוסף טולידאנו, באמצעות עורך דינו עו"ד גלעד קורינאלדי, עתירה דחופה לבג"צ כנגד ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שמטרתה מניעת הריסת בית כנסת איילת השחר בגבעת זאב, אשר נקבע כי ייהרס מיד לאחר חג הסוכות.

בעתירה נטען כי מדובר בניסיון אחרון, בדקה התשעים, למנוע תקדים קשה וחמור של הריסת בית כנסת מרכזי גדול, מקדש מעט, בידי כוחות צה"ל ויהודים.

בעתירה נטען כי פסיקת בג"צ אשר הורתה בעבר על הריסת מבנה בית הכנסת, לא עסקה בהגנה שמעניק הדין הבינלאומי למקומות קדושים (Protection of Holy Sites), שכן למרבה הפלא טענה זו לא נטענה ע"י המדינה וכן לא עסקה בהיבטים בהלכתיים, כמו גם בחוות דעתו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו.

פרקליטו של העותר, עו"ד קורינאלדי, גייס למהלך של פתרון בדרכי שלום את לשכתו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. בעתירה צוין כי מתנהלים מגעים מאחורי הקלעים, בין לשכת הנשיא לשעבר פרס ובין לשכת יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בניסיון למצוא פתרון פוליטי-מדיני מוסכם, מחוץ לקופסא המשפטית.

סגן נשיאת בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין הורה אתמול לראש הממשלה, שר הביטחון והרבנים הראשיים להגיש תשובה דחופה לעתירה עד מוצאי שמחת תורה. משמעות הדברים היא שבינתיים בית הכנסת לא ייהרס.

עו"ד קורינאלדי, אשר בעבר שימש סנגורם של בתי הכנסת בגוש קטיף אמר בתגובה ראשונה "בתי הכנסת הם פס הקול של הקיום היהודי לדורותיו. יש למצות את כל המהלכים כדי לשמור על קודשי ישראל וכבוד שמים. אין לך ביזיון גדול יותר מהריסת בית כנסת על ידי יהודים. אני מקווה כי ראש הממשלה ושר הביטחון, שקודשי ישראל יקרים להם, יפעלו למיצוי החלופות להריסה ולפתרון שימנע חילול ה' גדול ותקדים מסוכן במזרח התיכון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.