בג"ץ מכה שנית: בית שמש לבחירות חוזרות

בג"ץ מכה בציבור החרדי שוב. לאחר שעצר את התקציבים לבחורי הישיבות – עתה הוא שולח את בית  שמש  לבחירות חוזרות. על פי ערוץ  10 בית המשפט העליון עתיד לפרסם בשעות הקרובות (רביעי) את החלטתו לדחות את הערעור שהגיש ראש העיר  משה אבוטבול, על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים לפסול את תוצאות הבחירות המקומיות שנערכו בעיר על רקע החשדות לזיופים. בית המשפט משהה את החלטתו בעיקר בגלל החשש להצטייר כמי שרודף אחר הציבור החרדי יום אחר יום . משמעות ההחלטה: שמרגע פרסום פסק הדין של בית המשפט העליון, יהיה על שר הפנים, גדעון סער, להגיע בתוך 30 ימים להסכמה עם כהן ואבוטבול  על תאריך המוסכם. הערכה היא כי הבחירות יתקיימו בחודש אדר ב'.

תגובה להפסד התקבל מצד שמואל גרינברג סגן ראש העיר. 

מצער מאד שזו החלטת בית המשפט. אין ספק שהלחץ הציבורי השפיע ובית המשפט נסחף לאווירה התקשורתית המסיתה, ולא בחן בענייניות את חומר הראיות הדל והקלוש.ההוכחות המתמטיות שהוגשו על ידי היוע"מ לממשלה מראות כי הדברים סולפו ועוותו ורק הרצון לראות בראשות עיר אדם שאינו חרדי הובילו את ביהמ"ש העליון להתחשב בנתונים אלו הרחוקים מכל מציאות.

יום בו פוסלים בפס"ד נדיר וחסר תקדים בחירות דמוקרטיות על סמך שמועות ובדלי ראיות, הוא יום אבל לדמוקרטיה ולמדינת ישראל.

צר לי לומר שאם זה היה במקום אחר, פסק הדין היה שונה. כראייה אפשר לראות את נצרת שם הוכרע השלטון בקולות בודדים, ולמרות שהתגלו זיופים, לא הייתה המלצה מצד היועץ המשפטי לערוך בחירות חוזרות.

מצער מאד שהיכן שיש ניחוח חרדי, פסק הדין פועל בהתאם ולא לטובתינו. לדעת כל המומחים המשפטיים שעימם נועצנו, אילולא היה מדובר בראש עיר חרדי ובניסיון בוטה להדיחו, לא היה מוגש הערעור. פסיקת הבג"צ האחרונה על הפסקת תקצוב תלמידי  ישיבות במעמד דחיית גיוס מעידה כאלף עדים על המגמה של ביהמ"ש העליון כלפי המגזר החרדי, ואף לא זכורה לי פסיקה אחת ב 30 שנים האחרונות של ביהמ"ש העליון לטובת המגזר החרדי.

העיר ניזוקה קשות מההחלטה אך אין לנו ספק שתושביה הנאמנים של בית שמש יוכיחו שוב כי לא ניתן ליטול את זכות הבחירה מידיהם ולא יועילו כל הניסיונות לשנות את תוצאות הבחירות. הציבור אמר את דברו פעם אחת ויאמר זאת בקול ברור שוב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.