אור ירוק מבג"צ: בתי הרוצחים ייהרסו

שופטי בית המשפט העליון דחו הבוקר את העתירה נגד הריסת בית המחבל שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד. בתוך כך, ביתם של המחבלים שחטפו ורצחו את הנערים צפוי גם הוא לההרס

שופטי בית המשפט העליון דחו היום את העתירות כנגד ההחלטה להרוס את ביתו של המחבל זיאד עוואד שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה בשבוע שעבר להרוס את ביתו של עוואד בחברון, ראש הממשלה הסביר את הצעד בכך ש"זה חלק מהמאמץ הכולל שאנו עושים בכדי להילחם בחמאס. לאחרונה החזרנו עשרות מחבלים לכלא, מחבלי חמאס, העברנו בממשלה חוק שימנע חנינות בעתיד, ויהיו צעדים נוספים- כולל הריסת בתים של מחבלים."

יצוין, כי הריסת ביתו של מחבל הוא צעד שהיה נהוג בעבר, אולם בשנים האחרונות, בעקבות מסקנות וועדה שקבעה כי ההריסה אינה משיגה את ההרתעה הרצויה, נמנעו במערכת הביטחון מהריסת בתי מחבלים.

עם פירסום החלטתו של ראש הממשלה, עתרו מספר ארגוני שמאל לבגצ בדרישה שימנע את מימוש הצעד. המדינה השיבה לערעור, כאשר גם אלמנתו של מזרחי הצטרפה לתשובת המדינה: "המשפחה של המחבל מחביאה אותו הוא ממשיך הוא חוזר לביתו אנו נפגענו. מדינת ישראל החליטה לשחרר את המחבלים תמורת עסקת שליט, חייבים הרתעה במדינה זו אחד הדברים שלה זה להרוס את ביתו של המחבל. אני זועקת. אני פצועה. אני נפגעתי מקליעים, אני נכה, יש לי 5 ילדים פגועים פיזית. תסתכלו עלי (בוכה). אי אפשר, די. אנו עוד משפחה שנפגעת פה, עוד משפחות ייפגעו. אולי זו תהיה הרתעה להרוס את ביתו", זעקה מזרחי בכאב..

כאמור, שופטי בגצ החליטו לדחות את העתירה ולאפשר את הריסת הבית. בנוסף, גם בתי המחבלים שחטפו ורצחו את גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, צפויים לההרס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.