בג"צ הכריע: המרכולים יישארו פתוחים בשבת

פסק הדין האחרון של נשיאת ביהמ"ש העליון נאור, שמסיימת היום את תפקידה: ההחלטה על פתיחת המרכולים בתל אביב בשבת – נותרת על כנה. העותרים: "פסק דין צפוי"

בית המשפט העליון בפסיקה צפויה אך דרמטית, החליט להתיר פתיחת מרכולים בשבת בתל אביב בתשובה לעתירות שהגישו התאחדות בעלי המרכולים.

בטקס פרידה מנשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור שמסיימת היום (ה') את תפקידה, ומעבירה אותו לנשיאה הבאה, אסתר חיות, אמרה השופטת: "ברוב דעות הוחלט לדחות את העתירה נגד פתיחת המרכולים בשבת". מה שבעצם אומר שהמצב ייוותר על כנו והמרכולים בתל אביב יישארו פתוחים בשבת חרף העתירות נגד זה.

כבר תקופה ארוכה שהנושא ממתין להכרעה, מאחר ושר הפנים אריה דרעי סירב לחתום על צו בעניין המרכולים, מה שהוביל את בית המשפט להתערב.

אתמול אמרו העותרים כי אין להם אמון בפסיקה של מרים נאור, וכינה את הפסיקה "צפויה". "אין לנו אמון בפסיקתה הצפויה של מרים נאור. מבייש לראות כי הרצון לקיים מסיבת סיום לנאור היה חזק כל כך עד שגרם לעוורון משפטי ומאות בעלי עסקים קטנים הפכו לבלתי נראים עבורה ממרום מושבה", אמרו.

ואכן היום פורסם החלטת בית המשפט שמתירה, כאמור, לבעלי המרכולים בתל אביב להשאר פתוחים גם בשבת.

ההחלטה קובעת כי אין לקבל את עמדת שר הפנים אריה דרעי על כך שיש לסגור את המרכולים בשבת על רקע ערכי, ולכן המרכולים בעיר יישארו פתוחים בשבת.

אלא שדרעי מצדו לא מתכוון לשבת בחיבוק ידיים, וצפוי לחוקק חוק עוקף בג"צ כבר בשבוע הבא, שיגרום לאכיפה מוגברת נגד המרכולים בתל אביב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.