בג"צ ידון היום בעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד הרב פינטו

בג"צ ידון היוםבעתירה לביטול הסכם עד המדינה עם הרב פינטו

התנועה לאיכות השלטון עתרה בספטמבר לבג"צ שיורה לפרקליט המדינה, לפרקליטות המדינה וליועמ"ש שיחזרו בהם מההסכם עם הרב יאשיהו פינטו ולמצות את הדין עמו.

לטענתם: "ההסכם עומד בסתירה להנחיות היוהמ"ש ולתכליות הסכמי עד מדינה והסדרי טיעון, וכן נוכח הפגיעה הקשה באינטרס הציבורי, בשלטון החוק ובאמון הציבור ברשויות ונוכח המשגה, העיוות וחוסר הסבירות הקיצוני שבהסכם".

לכן, מבקשת התנועה לאיכות השלטון מבית המשפט מתן צו על תנאי אשר יורה למצות את החקירה כולה, כולל חקירת כול המעורבים בה, קודם להקראת כתב האישום שגובש בין הצדדים במסגרת ההסכם וטרם הכרעת הדין בעניינו של הרב. בעתירה נאמר כי מיצוי החקירה דרוש כדי להבטיח את כדאיות ההסכם ואת מהימנות גרסת הרב, בשלב שבו פרקליט המדינה עוד יכול להפעיל את סמכותו ולבטל את ההסכם אם ימצא כי הרב לא עמד בתנאיו.

התנועה לאיכות השלטון: "ההסכם פגום מן היסוד, מנוגד לתכליתם של הסדרים עם נאשמים ולהנחיות היועץ המשפטי לממשלה. ובעיקר נוכח הפרתו על ידי הרב פינטו ומקורביו".

בעתירת התנועה לאיכות השלטון נכתב עוד: "מצטיירת תמונה, כאילו פרקליטות המדינה נחושה "לסגור" את פרשת ברכה, מבלי לוודא כי אכן קיימות די ראיות, העולות כדי סיכוי סביר להרשעת ניצב ארביב או כל חשוד אחר בפרשת ארביב או האם קיים צורך אמיתי בהסכם על מנת למצות את הדין כנגד ניצב ארביב."

התנועה לאיכות השלטון מציינת בעתירה, כי לפי הנחיות היועמ"ש לא ייחתם הסכם עד מדינה עם העבריין העיקרי, אלא במקרים חריגים ואילו כאן, המוטיב החוזר בשתי הפרשות הוא טובות ההנאה שמוסר לכאורה הרב פינטו לבעלי תפקידים בכירים במשטרה. הגורם המשחית, הן בפרשת ברכה והן בפרשת ארביב, הנו הרב פינטו ואסור היה לוותר על מיצוי הדין עמו, מבלי להמעיט בחומרת ניצב ארביב ומעשיו המיוחסים לו בפרשה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היגענו לזה שכולם יודעים ומודים, שבריוני בני ברק (הרודפים), חייבים לעשות שלום, עם אנשי ירושלים הצדיקים.

  הבני יששכר אומר, שהיו מסובין בבני ברק, שבני ברק בגימטריא השטן [364]

  כעת כבר יודעים ורואים מפורש:
  ש-מרן הגה"צ ר' שמואל שליט"א הוא בכלל לא הבעיה "הוא רק הפתרון" !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב