בגשם שוטף: אלפים מלווים את הגר"א קעניג זצ"ל

אלפים משתתפים בשעה זו במסע הלוויתו של הגאון רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל, רבם של חסידי ברסלב בצפת – תיעוד ראשוני

אלפים משתתפים בשעה זו במסע הלוויתו של הגאון רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל, רבם של חסידי ברסלב בצפת ומרבני החסידות החשובים בארץ שהלך הבוקר לעולמו.

באיחוד הצלה סניף גליל מאבטחים את מסע ההלוויה של מנהיג קהילת ברסלב בצפת הגרא"מ קעניג זצ"ל..

אמבולנסים ויחידת האופנועים של איחוד הצלה מאבטחים רפואית את מסע ההלוויה.

צילומים – דוברות איחוד הצלה

לפנות בוקר הלך לבית עולמו הגאון רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל, רבם של חסידי ברסלב בצפת ומרבני החסידות החשובים בארץ, כשהוא בן 73 בפטירתו, ולאחר שסבל בשנים האחרונות מהמחלה הקשה.

הגר"א קניג פונה הלילה בניידת טיפול נמרץ לאחר קוצר נשימה. הרב קניג עבר החייאה במהלך הפינוי והוא פונה לבית החולים זיו בצפת, שם נקבע מותו, למגינת לבם של חסידיו ותלמידיו.

בחודשים האחרונים מצבו הדרדר, בכל ריכוזי החסידות נערכו תפילות לשלומו, לרפואת הגאון רבי אלעזר מרדכי בן אסתר יהודית, תוך שאר חולי עמו ישראל. הלילה כאמור הוזעקו לבית הרב כונני הצלה גליל והרב פונה בניידת טיפול נמרץ לאחר קוצר נשימה לבית החולים זיו בעיר, בדרך לבית החולים מערכות גופו והוא עבר החייאה ולמגינת לב השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה.

הרב קעניג שימש מאז תש"ם כמנהיג קהילת ברסלב בצפת, אחרי פטירת אביו הגאון הצדיק רבי גדליהו אהרן קניג זצ"ל שהיה מייסד ומנהיג קהילת ברסלב צפת, שידוע כמי שלימד את כתבי רבי נחמן והיה הראשון מבין רבני ברסלב שמסר שיעורים בתורת ברסלב בעברית. אחרי פטירתו הפתאומית, בעיצומה של דרשה שמסר, בנו הגרא"מ קניג ובניו האחרים המשיכו במסירת השיעורים ועבודת הקודש.

סיעת 'שלומי אמונים' הוציא הודעת אבל מיוחדת שמבכה יחד עם כל עם ישראל את פטירתו של הגאון הגדול הצדיק רבי אליעזר מרדכי קעניג זצ"ל: "עם ישראל איבד צדיק, מנהיג גדול בתורה ובחסידות, במסירות הנפש ובמידות. סמל לצניעות ולמותר הרוח על החומר. הנהיג את קהילת ברסלב כרועה העומד על הצאן. מתוך אהבת ישראל שפעמה בליבו, ראה וחרד לטובתו של הכלל והפרט וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

בראיון ל'כאן מורשת' אמר הבוקר סגן השר מאיר פרוש: "כל מקום שהרב קעניג הופיע הוא כבש לבבות. היתה בינינו ידידות אישית. זהו מצב של אבל יחיד עשי לך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.