ב'דגל התורה' מאושרים: יעקב אשר בדרך לכנסת

יעקב אשר בדרך לכנסת? על פי מה שהתרחש הערב בכנסת, התשובה היא: כן. מליאת הכנסת אישרה הלילה (חמישי) בקריאה ראשונה את "החוק הנורבגי", שיאפשר לשר או סגן שר אחד מכל סיעה להתפטר מהכנסת, כך שבמקומו ייכנס הבא בתור ברשימת המפלגה לכנסת. ב'דגל' מקווים כי סגן השר פרוש יתפטר לטובת יעקב אשר

יעקב אשר בדרך לכנסת? על פי מה שהתרחש הערב בכנסת, התשובה היא: כן. מליאת הכנסת אישרה הלילה (חמישי) בקריאה ראשונה את "החוק הנורבגי", שיאפשר לשר או סגן שר אחד מכל סיעה להתפטר מהכנסת, כך שבמקומו ייכנס הבא בתור ברשימת המפלגה לכנסת.

במידה ואותו שר יתפטר או יפוטר מתפקידו בממשלה, הוא יוכל לחזור ולכהן כח"כ, על חשבון חבר הכנסת שהחליף אותו. החוק לא יחול על סיעת הליכוד. 67 חברי כנסת תמכו בהצעה, בהם כל חברי סיעת ישראל ביתנו, ואילו 53 חברי כנסת התנגדו. החוק יעבור לוועדת חוקה חוק ומשפט להכנה לקריאה שניה ושלישית.

ב'דגל התורה' מקווים שסגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש יתפטר לטובת מס' 7 ברשימה יעקב אשר. יעקב אשר כיהן בכנסת הקודמת כח"כ מטעם 'דגל התורה' ביהדות התורה. לאחר הבחירות הוא מצא עצמו מחוץ לכנסת כשיהדות התורה קיבלה שישה מנדטים בלבד.

על רקע הקרע השבוע בין חבר הכנסת משה גפני וסגן השר יעקב ליצמן סביב הוועדה למינוי דיינים והחוק הנורווגי, הצהיר כבר בתחילת השבוע יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כי סיעתו תתמוך בחוק הנורווגי.

״אנו תומכים בקידום החוק; ישראל ביתנו תומכת לאורך שנים ארוכות בחקיקת החוק הנורבגי כחלק מן התפיסה של המפלגה הדוגלת בהגברת המשילות. גם לפני הבחירות אמרנו שנקדם חוק כזה״, נמסר מסיעת ישראל ביתנו לאחר שהחוק הנורווגי אושר בממשלה. ליברמן וחברי סיעתו אכן תמכו בחוק.

כזכור, בתחילץת השבוע איים ליצמן, כי הפלג האגודאי ביהדות התורה לא יתמוך בחוק הנורווגי במידה וגפני לא היה מסיר את מועמדותו לחבר בועדה למינוי דיינים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.