ב'דגל' משיבים אש: "בני תורה" – "הממשיכסטים החדשים" (להאזנה)

הקרב הליטאי • עיתון 'הפלס' תקף הבוקר את 'דגל התורה' על שסיקרו ב'יתד' את פטירת הרב אשכנזי רבו של כפר חב"ד • ב'דגל' לא נשארו חייבים: "המנהיגים של היום, הם קובעים על מה להילחם, המלחמה היא נגד "הממשיכסטים" החדשים" • האזינו.

הקרב בין הפלגים בציבור הליטאי על רקע פטירתו של הגרמ"ש אשכנזי זצ"ל רבו של כפר חב"ד ממשיך לעורר סערה: עיתון 'הפלס' תקף הבוקר במאמר מערכת את אנשי 'דגל התורה' שפרסמו בביטאון התנועה 'יתד נאמן' את דבר פטירת הרב אשכנזי, ואת חבר הכנסת משה גפני שהגיע לכפר חב"ד לביקור תנחומים בבית משפחת הרב אשכנזי למרות היריבות ההיסטורית בין הליטאים לחב"ד.[alooma ref="a3a13558537886995035b823f8df1416.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"עסקנים המנסים לעשות פשרות בקיום התורה והיהדות, אינם שלוחי דרחמנא ולא שלוחי דידן, דגל התורה הפנתה עורף למייסד הרב שך עד כי הפכו לעוקרי דרכו", אמר המאמר החריף ב'הפלס'.

הכותב המשיך לתקוף באופן אישי את ח"כ משה גפני: "ח"כ משה גפני יודע באופן אישי את הדברים, כמי שכל הקריירה הפוליטית שלו החלה עם הצבתו כמועמד מטעם התנועה התורתית על רק תביעתו של מרן זצוק"ל לעמוד על משמר טהרת הרעיון התורתי בענין זה, אך למרות זאת החליט לבצע צעד שמבטא פתיחת דף חדש עם חב"ד. לא יאומן כי יסופר… איזו רפורמה מתחוללת כאן במלוא המרץ". נכתב.

ב'דגל התורה' לא נשארו חייבים, בהקלטה שהגיע לידי 'קוקר' נשמע הרב מוטקה בלוי יו"ר 'משמרת הקודש והחינוך' ומבכירי עסקני תנועת 'דגל התורה' במתקפה חריפה נגד אנשי "בני תורה" אותם כינה "הממשיכסטים החדשים".

"חברים תקשיבו, שייטלו קורת בית הבד מבין עיניהם, צריך לדעת – זה לא סוד שאין מלחמה במשחיסטים, ברוך ה' יש דור דור ודורשיו ומנהיגיו. המנהיגים של הדור קובעים איך ועל מה להילחם בעת הזו". הרב בלוי המשיך לתקוף: "שמעתי בעדות אישית שלסטייפלער הגיעו קנאים מירושלים והיה להם מלא טענות על הרב שך ועל עיתון המודיע, אמר הסטייפלער: זרקתי אותם, אלו, מכבדים רק גדולים שנפטרו שלא יהיה מי שיאמר להם מה תעשה".

כאן עבר הרב בלוי לתקוף את אנשי "בני תורה" המשייכים את עצמם לקבוצת "ממשיכי דרכו של הרב שך": "צריך להמשיך להילחם נגד הממשכיסטים שצועקים "יתד הגנוב כותב על פטירתו של רבו של כפר חב"ד", מה גויועלד?? זה היה תמיד! אף אחד לא נהיה חב"דניק הם (בני תורה) נהיו סיקריקים שרדפו את הרב שך והרב אלישיב".

הרב בלוי מספר: "הפצתי תמונות שרואים את השקר שלהם טובל ושרץ בידם הרס בידם, כאשר רבניהם ונציגיהם יושבים ונפגשים עם נציגי חב"ד, שלא יבלבלו את המוח זה קבוצה שמחפשת לגיטימציה וסיבה למה הם קיימים כל כולה היא הרס, מלחמה וביזוי גדולי התורה וחינוך נוער הזנבות להשתוללות".

בעוד ב"פלג הירושלמי" תקפו את "דגל התורה" על כך שבאו לקושש קולות בחב"ד, ל'קוקר' נודע כי נציג "הפלג הירושלמי" יהושע פולק ביקר אף הוא במאהל המנחמים בכפר חב"ד וגרם למבוכה רבה בקרב אנשי "הפלג".

בהקלטה שהובאה ב'קוקר' לפני מספר ימים נשמע פולק כשהוא מאשר את דבר ביקורו בכפר חב"ד. "לא שאלתי את ר' שמואל (הגר"ש אוירבך) לפני שבאתי לנחם, היה לי קשר עם חב"ד כל הזמן, אני לא מתבייש בזה הלכתי לנחם אנשים יותר גרועים". אמר פולק.

'יתד נאמן' מסקר את םטירת הרבנית שניאורסון אשת הרבי
'יתד נאמן' מסקר את פטירת הרבנית שניאורסון אשת הרבי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מוטק׳ה תן תשובות לעניין ואל תקשקש ותעשה לחברה בושות…….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב