בד"ה: מנהל המלון באומן הלך לעולמו

הרב ישראל פינטו ז"ל הלך לעולמו לאחר מחלה קשה. הרב פינטו בין היתר שימש כבעלים של מלון "אורות" באומן

ברוך דיין האמת: הרב ישראל פינטו ז"ל הלך לעולמו לאחר מחלה קשה. הרב פינטו בין היתר שימש כבעלים של מלון "אורות" באומן.

 

מוקד יותר פורסם, כי הגורם למחלתו הקשה של ר׳ ישראל פינטו ז״ל הוא נגיף שפעת החזירים. קיים סיכוי להדבקות לכל מי ששהה בקרבתו בחודש האחרון. הוא בן 31. השאיר 6 ילדים. לפני שנתיים הקים את מלון ׳אורות׳ באומן.

 

כעת מתבררים ממדי האסון: הגורם למחלתו הקשה של הרב ישראל פינטו הוא נגיף שפעת החזירים, קיים סיכוי להדבקות לכל מי ששהה בקירבתו בחודש האחרון, קהילת אומן חוששת כי המחלה מתפשטת בקרב תושבי הקהילה וכי תושבי הקהילה ששהו בתקופה האחרונה בקירבתו של הרב ישראל פינטו נדבקו אף הם בנגיף.

על פי גורמים בקהילה היהודית באומן ישנם מספר חולים מבוגרים וילדיהם המתגוררים באומן עם תסמינים זהים, לאחר בדיקה התברר כי הם היו בתקופה האחרונה בקירבתו של הרב ישראל פינטו ז"ל..

הרופאים קוראים לתושבי קהילת אומן להתחסן מידית נגד הנגיף, עסקני קהילת אומן פונים ומבקשים מעל במה זו ממדינת ישראל ושגרירה בקייב לשלוח לאומן את החיסונים התואמים מישראל עבור תושבי הקהילה.

במכתב בהול ששלחו עסקני אומן לשגריר ישראל בקייב, לרב קהילת אומן, ולגורמים נוספים נאמר: " צר לי לכתוב את זה כאן אבל במעמד כולכם אולי יום יבוא והישועה תגיע. כידוע לכולכם הקהילה באומן פורחת מאוד, כיום יש מעל 80 משפחות שחיות באומן רובם ככולם אזרחי ישראל, מעל 120 ילדים מתחת לגיל העשרה שדורשים טיפולים, חיסונים, בדיקות, חבישות וכו, יש גם כן גן ובית ספר בנים ובנות, אנחנו לא יכול להמשיך ולהתעלם, מה שקורה פה זו הזנחה, אנחנו מתמודדים כאן על בסיס יום עם מקרים קשים אפילו כמה מיקרי מוות לא עלינו, וכל זה מטופל בצורה הכי מינימלית עם תיק עזרה ראשונה, דבר כזה לא יכול לעבור לסדר היום ללא מענה נכון מצד הנציגויות המטפלות. בחיי היום יום אנחנו מתמודדים עם לידות, מחלות נפוצות, אפילו מחלות נפש, מקרים קשים של תאונות, וחולים בדרגות שונות וכל זה באילתורים ללא שום ציוד נכון".

בסיום המכתב קוראים העסקנים לעזרת הגורמים "כרגע זה המצב מי שמוכן להרים את הכפפה ולהתחיל להזיז את העניינים יבורך, אבל דיבורים לא יעזרו לאף אחד להחלים, צריך מעשים, בעניין החיסונים במידה ותהייה אפשרות לארגן 40-50 מנות של חיסונים אנחנו נדאג לאחות שתיתן אותם. תודה לכולם".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם מחלל השבת משס קשור לעניין?? חיסול??

  מלכיאלי ביקר באומן בדיוק שבוע שעבר יש קשר??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מלכיאלי היה באומן שבוע שעבר? הרעלה??

  לצערי על שס אני מאמין הכל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב