בד"ה: רבה של בני ברק, הגר"ש קורח זצ"ל

בירושלים נפטר הבוקר הגאון רבי שלמה קורח זצ"ל, רבה של בני ברק מזה שנים רבות, וזקן רבני תימן. היה תלמידו של הגר"א קוטלר זצ"ל

בביה"ח שערי צדקה נפטר הלילה הגאון הרב שלמה קורח זצ"ל, כשהוא בגיל 84 בפטירתו.

ההלוויה תצא מבית מדרשו בית הכנסת מימון 1 בני ברק. הספדים מהשעה 14.00 לאחר מכן מסע הלוויה לבית הקברות סנהדריה ירושלים.

באיחוד הצלה סניף בני ברק ובאיחוד הצלה סניף ירושלים נערכים לאבטח רפואית את מסע הלווית זקן רבני יהדות תימן, אב"ד בני ברק הגאון הרב שלמה קורח זצ"ל, שנפטר הבוקר בגיל 84.

אמבולנסים של איחוד הצלה וחובשים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה יאבטחו את מסע ההלוויה שתצא בשעה 13:30 מבית מדרשו חניכי הישיבות ברחוב מימון פינת רחוב ירושלים בב"ב, לבית החיים סנהדריה בירושלים שם ייטמן.

הרב קורח היה זקן רבני יהדות תימן, הרב הראשי ואב"ד העיר בני ברק. פעל רבות לשיפור מערכת כשרות של הרבנות בעיר, ונחשב לאחת מהדמויות הרבניות החשובות של העדה ובכלל של בני ברק.

הרב קורח נולד למשפחת רבנים בצנעא שבתימן. בילדותו למד אצל הרב חיים צאלח ואצל סבו הרב עמרם קורח, רבה הראשי האחרון של יהדות תימן. בשנת תש"ט עלה לארץ ישראל והתגורר עם אביו וסבו בירושלים. אחותו נעלמה, לטענת הרב כחלק מפרשת ילדי תימן.

הגר"ש קורח למד בישיבת מקור חיים, בישיבת אור ישראל בפתח תקווה. משנת תשי"ג למד בישיבת מרכז הרב שבירושלים. לאחריה בישיבת פוניבז' בבני ברק, וכן למד בישיבת לייקווד והיה מקורב לרב אהרן קוטלר.

לאחר נישואיו למד בכולל אברכים שעל ידי ישיבת פוניבז'. לאחר מכן נתמנה לחבר הרבנות בבני ברק ובהמשך נבחר לרב העיר.

הרב קורח היה הרב הראשון של העיר בני ברק המוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל.

ת.נ.צ.ב.ה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.