בד"ה: חבר מועצת תל אביב ר' אליהו אמינוב ז"ל

מחשובי וראשי העדה הבוכרית בישראל וחבר מועצת עיריית תל אביב לשעבר: הלילה נפטר ר' אליהו אמינוב ז"ל

רשימת "מאמינים" בתל אביב, המאגדת בתוכה את יהודי בוכרה בתל אביב הוציאה הבוקר הודעת אבל על פטירתו של ר' אליהו אמינוב ז"ל, חבר מועצת תל אביב החרדי.

אליהו אמינוב ז"ל, בן 69 במותו, נולד בשכונת שפירא בתל אביב היה מחשובי ומראשי העדה הבוכרית בישראל. נודע כאיש חסד עצום בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו, הקים והפעיל 40 שנה בית תמחוי בדרום תל  אביב. אישיותו הדגולה והחביבה על בני העדה הקנו לו מעמד חשוב ונאצל. הותיר אחריו 2 בנים ושתי בנות.

לפני כ-15 שנה התמודד למועצת העיר תל אביב וכיהן בה כחבר 10 שנים ברשימה אחת עם להבחל"ח הרב נפתלי לוברט וחולל מהפכה ענקית בענייני דת. הקים בעיר את בית הכנסת "מקדשי שביעי" וזכה להעלות ספרי תורה עתיקים בני 110 שנים מבוכרה. כן היה חבר בחברא קדישה תל אביב.

חברותו עם חבר המועצה לשעבר ר' בנימין בביוף, אף הוא מבני העדה הבוכרית ומתמודד עתה ברשימת 'מאמינים' למועצת העיר, חוללה פעולות משותפות לטובת הגברת היהדות בפרהסיה הציבורית בתל אביב. יחד הקימו מפעלי חסד ורווחה לכלל הציבור בתל אביב ובפרט לבני העדה הבוכרית. לאחרונה חלה ונפל למשכב.

בנימין בביוף ביכה את פטירתו: "בימים האחרונים הייתי בביקור חולים אצלו, לחת את ידי בחום וברכני בהצלחה רבה וקרא לכולם לתמוך, לסייע ולחזק את רשימת 'מאמינים' שסימנה 'גב'. הרב אמינוב הבטיח לי כי לכשיחלים, יצעד איתי יד ביד לכל חוגי הבית לחזק את הרשימה". בביוף הוסיף כי בהצבעה ל'גב' כפי שביקש, נמשיך את מורשתו ונקיים צוואתו".

יהי זכרו ברוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.