הִיא מַצֶּבֶת קְבֻרַת רָחֵל עַד הַיּוֹם • מתחברים לאמא • שידור חי וגלריה נרחבת מהציון הקדוש I למעלה מ- 40,000 איש עלו לרחל אמנו עד כה • מתעדכן

כמידי שנה בשנה עולים המונים לקברה של רחל אמנו ומתפללים שם לברכה וישועה,בעיקר ביא' בחשון – יום פטירתה. המקום מאובטח ומוגן כל הזמן, אתם גם מוזמנים אם אינכם יכולים לעלות לציון הקדוש, לפחות להתחבר דרך השידור החי ולראות אדמורי"ם ורבנים ואישי ציבור ובעיקר המוני בית ישראל שעולים כעת לשפוך צקון לחשם על הציון הקדוש.

להערכת המשטרה הגיעו עד כה לקבר רחל בלילה האחרון למעלה מ 30.000 בני אדם, רובם הגדול הגיע דרך החניות המאולתרות בצומת גילה וחלקם דרך חניון טדי, עד לרגע זה אין כניסה רגלית וכל הציבור מועבר בשאטלים ישירות לקבר, עומס גדול מאד נוצר במשך הלילה על כל השאטלים ולכן ישנם פקקי תנועה גדולים בכל הנתיבים המוליכים לקבר.

פניות רבות התקבלו עד כה במוקד התפילות של מוסדות רחל אמנו להעברת שמות לתיקון המיוחד שהתקיים היום (שלישי) בשעה 4 על ידי המקובל הרב יעקב עדס.

על קצה המזלג
ביום י"א בחשוון בשנת 2208 שניםלבריאת העולם, הסתלקה רחל אמנו ונקברה בדרך אפרתה היא בית לחם. היא לא נקברה במערת המכפלה אשר בחברון ביחד עם שאר האבות והאמהות משום שנפטרה בדרך.

כמו שבתוה"ק נכתב כי יעקב קבר את רחל על אם הדרך והקים מצבה על קברה – "הִיא מַצֶּבֶת קְבֻרַת רָחֵל עַד הַיּוֹם", רחל אמנו נקברה בבית לחם, כיון שיעקב אבינו ידע שעם ישראל יעבור גלות קשה היא גלות ישראל העתידית שתעבור בבית לחם, ולכן היא נמצאת דווקא שם בכדי שעם ישראל השרויים בצער יעלו להתפלל על ציונה הק', והיא תחוש בצערם ותתפלל עליהם בשמים.

קברה של רחל אמנו נהפך לציון דרך עבור עם ישראל – רחל אמנו מגלמת מבחינתנו כיהודים את עוצמתה של הנשמה בהשתדלותה לעורר רחמי שמים אצל הקב"ה, בתקוה שהוא יגאל את בניו רחומיו מן הגלות.

צפו בשידור החי בקבר רחל אמנו – ובגלריה נרחבת – צילום גלריה – פלאש 90 – קוקר

קבר רחל אמנו צילום פלאש 90
קבר רחל אמנו צילום פלאש 90
קבר רחל אמנו צילום פלאש 90
קבר רחל אמנו צילום פלאש 90
קבר רחל אמנו צילום פלאש 90
קבר רחל אמנו צילום פלאש 90

קבר רחל אמנו (7)

קבר רחל אמנו (1)

קבר רחל אמנו (2)

קבר רחל אמנו (3)

קבר רחל אמנו (4)

קבר רחל אמנו (5)

קבר רחל אמנו (6)

סייע – אבי שיף
צילום תמונה ויקיפדיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.