הרשתות החרדיות – היקרות ביותר?(הקלטה)

שופרסל, 'אושר עד' ו'יש חסד' מציעות לכם סל מוצרים שאינו בהכרח "זול". והיכן תמצאו את הסל הזול ביותר? כל הפרטים

הרשתות החרדיות הן הזולות ביותר? לפי ממצאי בדיקת 'גלי צה"ל' התשובה היא "לא" באופן חד משמעי.

בתחנת הרדיו בדקו סל של 33 מוצרים ומצאו כי ברשתות 'אושר עד' ו'יש חסד',  המחיר לא כה זול כפי שכולם חשבו, הרשת היחידה שנמצאה יקרה יותר משתיהן היא שופרסל, שהיא גם הבעלים של 'יש חסד'.

עלי פי גל"צ, מנגד, הרשת שיצאה הזולה ביותר היא 'יינות ביתן', אחריהן מתייצבת 'רמי לוי שיווק השקמה', רשת מגה סוגרת את השלישיה הזולה ביותר. שופרסל נמצאה היקרה ביותר, עם הפרש של 93 שקלים מהזולה ביותר, יינות ביתן.;

השוואה בוצעה לאחר הרכבת סל מוצרים שכולל מצות, קמח מצה, יין, ממרח שוקולד לפסח, בשר, דגים, תפוחי אדמה ועוד ירקות, סך הכל 33 מוצרים שכל משפחה קונה לקראת החג. בבדיקה משותפת של גל"צ יחד עם אתר "מייסופרמרקט" נראה כי נכון לסוף השבוע שעבר המחיר לסל ביינות ביתן הוא 420 שקלים וברמי לוי קצת יותר, 436.

לעומת זאת, ב'יש חסד' בארות יצחק הסל עלה 484 שקלים, ב'אושר עד' בבני ברק המחיר נסק אל 492.

מניתוח הנתונים אפשר לראות כי מחלקת הירקות ברשתות החרדיות היא היקרה ביותר, כנראה בעקבות שנת השמיטה. עם זאת, גם במוצרים כמו מצות מאותו היצרן ישנם פערים משמעותיים בין הרשתות. במרכולים החרדיים 2.5 קילו וחצי עלו 27 ו-26 שקלים. בעוד המחירים בשאר הרשתות הם סביב 20. גם תירוש ענבים, שקדי מרק ואפילו נייר כסף יצאו הכי יקרים בבני ברק וסביבותיה.

יצוין, כי בכל הרשתות נרשמת עליה במחירים לעומת השנה שעברה, כך לדוגמא אצל רמי לוי נרשמה התייקרות כוללת של 17% – ולמרות זאת הוא הצליח לשמור על המקום השני.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מחיר קילו בשר ברמי לוי, מול קילו בשר באושר עד או יש חסד?? זה מהדרין וזה לא – מחיר שונה לגמרי…
    אותו דבר לגבי מצות, קיים בשוק במחירים מצחיקים יחסית למה שקונה הצרכן החרדי. וכן הירקות, הדגים וכו'…

    איך אפשר להשוות? |
    הגב