בד"ץ מסביר: למה הפסקנו לתת כשרות אחרי 60 שנה?

אחרי המעבר לכשרות העדה החרדית – בד"ץ אגודת ישראל הבוקר מפרסם בעיתונים החרדים "דברים כהוויתם"

בד"צ 'אגודת ישראל' מפרסם הבוקר בעיתונים החרדים 'המודיע', 'יתד' ו'המבשר הבהרה על הודעתם על הסרת הכשרות, וזאת לאחר שהעדה החרדית העניקה את חותמת הכשרות לטרה.

'בד"צ אגו"י' כותב במודעה הבוקר ביומונים תחת הכותרת: "דברים כהווייתם". הננו רואים חובה לפנות לציבור ולהבהיר על הודעתנו להסרת הכשרות מ'טרה'.
"למה הפסקנו לתת כשרות אחרי 60 שנה", נכתב בכותרת "לצערנו חלב שאינו עומד בסטנדרטים של ההידור שחרטנו על דגלנו, הגיע למחלבה והוגדר ככשר למהדרין. על אף שהוצא לנו להמשיך לתת כשרות, החלטנו להסיר".

על ההודעה: חתומים רבני 'טרה': הגר"ב אדלר, הגר"י פרג והגר"י ברזובסקי.

בתוך כך, מנכ"ל 'טרה' טל רבן אמר בראיון למשה לגלסנר ב'קול ברמה' כי התהליך לעבור לכשרות 'העדה' החל כבר לפני שנה, יש רצף כשרות מלא. אין מוצרים שירדו מהמדפים בעקבות הכשרות החדשה. למרות העלויות, לא נעלה את המחירים.

נזכיר שהמהלך של הסרת הכשרות בוצע לאחר שטרה קיבלה את חותמת הכשרות של 'העדה החרדית',וכך לשון ההודעה של חברת טרה שבוע שעבר עקב מעבר המחלבה לכשרות בד"ץ. "התהליך של התחלת נתינת הכשרות על המוצרים יחל ב 6.8 החל מהבוקר ועד שהכל יהיה עם חותמת עד"ח יש על כל המוצרים כשרות של ווסטהיים. אנחנו לא עושים כל שינוי לרעה במדפים, ובתצוגות מוצרי הספק".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כשרות בשקל

  נוחי פרוש מנכ"ל כשרות אג"י, האמינות שלו בכלל שואפת לאפס, המפקחים לא מספרים לרבנים התמימים מה באמת הולך, בקיצור כשרות שכל משפחת פרוש התפרנסה ממנה, ואגב אג"י לא ויתרה כ"כ מהר על טרה.

  זריצקי |
  הגב
 2. העדה או אגודה

  אין לסמוך על שניהם , מכשילי הרבים בנבילות וטריפות אין שום היתר לסמוך עליהם, ויש עוד משהו שתדעו אלו מערכות שלא יתנו אפשרות לבדוק אחריהם מהסיבה הזאת שימו לב לא יכניסו שום ספרדי או כל אדם שלא יהיה ממושמע אליהם בצורה אבסלוטית

  אבי |
  הגב