צפו: אובמה מצהיר: על ארה"ב לפעול צבאית כנגד סוריה – צפו בוידאו תרגום מדבריו

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, מסר בדקות האחרונות הצהרה מהבית הלבן, בנושא התקיפה נגד סוריה.

אובמה אמר כי "ארצות הברית צריכה לצאת במתקפה צבאית נגד מטרות בסוריה", אך הוסיף באותה הנשימה כי החליט לבקש את אישור הקונגרס. לדבריו, פשעיו של הנשיא הסורי בשאר אסד מהווים "איום על ביטחונה הלאומי" של ארצות הברית. אובמה אמר כי הצבא האמריקני מוכן לפעולה כאשר יחליט. את הנאום נשא מגן הוורדים בבית הלבן.

עוד לפני כן הבהיר גורם רשמי בבית הלבן כי במהלך ההצהרה לא עתיד הנשיא האמריקני להכריז על תקיפה מיידית בסוריה. לדבריו, כוונתו של אובמה היא למסור עדכון לציבור האמריקני על החלטותיו בנושא עד כה.

במשך שעתיים היום קיים אובמה דיון בהשתתפות יועציו לביטחון לאומי, סגן הנשיא, ג'ו ביידן, שר ההגנה, צ'אק הייגל, וראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, הגנרל מרטין דמפסי.

בדברים שאמר אמר אתמול לאחר חשיפת הדוח המודיעיני בנוגע למתקפה בשבוע שעבר בפרברי דמשק, קבע אובמה שיש להעניש את נשיא סוריה, בשאר אסד, על השימוש שעשה בנשק כימי. "חלק מהמחויבות שלי כמנהיג היא להבטיח שכאשר ישנו משטר שמוכן להשתמש בנשק כימי נגד עמו, כולל נגד ילדים, הוא ייתן על כך את הדין", הוא הצהיר.

אובמה הדגיש בדבריו שהוא רואה בהתנהלות המשטר הסורי סכנה לאזור כולו, לרבות לבעלות ברית כמו ישראל. "מתקפה מסוג זה מאתגרת את העולם", הוא אמר. "אנחנו לא יכולים לקבל עולם שבו נשים וילדים ואזרחים תמימים נפגעים מגז בקנה מידה נוראי".

במקביל להצהרה לתקשורת, הממשל האמריקני מגביר את פעילותו להצגת דיון מקדים לתקיפה אפשרית בסוריה. יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ג'ון ביינר, אמר כי חברי בית הנבחרים עתידים לקבל היום תדרוך מסווג על הממצאים שנאספו על סוריה. בנוסף, בכירים בממשל האמריקני עתידים לנהל שיחות ועידה עם חברי קונגרס דמוקרטים ורפובליקנים על סוריה.

צפו: באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.