בדרך לארץ: אובמה מברך על הקמת הממשלה החדשה • "הנשיא אובמה מצפה לעבוד באופן הדוק עם ראש-הממשלה ועם הממשלה החדשה"

נשיא ארה"ב ברק אובמה שעתיד להגיע השבוע לישראל, שמח לשמוע על הקמת הממשלה החדשה בארץ, ובירך את נתניהו על הקמתה.

בכל העת קיוו מקורבי הנשיא שהמגעים להקמת הממשלה החדשה יסתיימו עוד לפני ביקור הנשיא אובמה בישראל, ואמש מיהרו בבית-הלבן לברך על השלמת המלאכה. "הנשיא אובמה מצפה לעבוד באופן הדוק עם ראש-הממשלה ועם הממשלה החדשה, כדי לעמוד באתגרים הרבים ולקדם את האינטרס המשותף שלנו לביטחון ולשלום", נכתב בהודעה מטעם דובר הבית-הלבן.

בהודה נאמר עוד, כי הנשיא אובמה ירצה לחזק את הקשר עם ישראל במהלך הביקור, במהלכו יפנה ישירות לעם הישראלי. אמש אף פרסמו בוושינגטון סרטון, בו מפרט סגן היועץ לביטחון לאומי בבית-הלבן, בן רודס, את לוח הזמנים של הביקור.

"זו תהיה הזדמנות חשובה עבור הנשיא אובמה להיפגש עם הממשלה החדשה, ולדבר ישירות לעם בישראל", אומר רודס בסרטון, "הוא ייפגש עם ראש-הממשלה נתניהו ועם הנשיא פרס, וידון עמם במגוון נושאים, בהם תהליך השלום, סוריה ואיראן".בדבריו התייחס רודס גם להמשך ביקור אובמה, ברשות הפלסטינית.

"הוא ייסע לרמאללה", מוסיף רודס, "ייפגש עם הנשיא עבאס וידגיש את תמיכתנו בשאיפות הפלסטינים לשתי מדינות, ובבניין האומה החשוב שעושים הפלסטינים". אחרי רמאללה, אובמה יישא נאום בבנייני האומה מירושלים, וימשיך את הביקור בישראל. לאחר מכן ייסע לירדן, וייפגש עם ההנהגה הירדנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.