בדרך לממשלה? דיל חשאי בין ליברמן לנתניהו

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיע להסכם פוליטי חשאי ומסקרן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. שתי המפלגות יריצו את חברי הכנסת נורית קורן ורוברט אילטוב לוועדה למינוי שופטים, וזאת בכדי להטיל וטו על מועמדים "שמאלניים"

ליברמן בדרך לממשלה? כמה חודשים לאחר שהדהים את המערכת הפוליטית כשסירב להצטרף לקואליציה, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיע להסכם פוליטי חשאי ומסקרן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי הדיווח של עמית סגלבחדשות 2, הליכוד וישראל ביתנו יריצו נציגים מטעמם לוועדה למינוי שופטים, את חברת הכנסת נורית קורן מהליכוד וחבר הכנסת רוברט אילטוב מישראל ביתנו.

המשמעות של ההסכם: בלוק של 67 ח"כים שאמור להבטיח את בחירתם של השניים הבלוק שיתן לימין להטיל וטו על מינוי שופטי בית משפט עליון שלא ירצו בהם.

במערכת הפוליטית מעריכים כי הסיכום בין ליברמן לבין נתניהו באה במטרה להכשיר את הקרקע בדרך לכניסה אפשרית לקואליציה של נתניהו.

רק בשבת תקף ליברמן את מדיניות הממשלה ואמר כי היא מובילה לאיבוד הלגיטימציה וההרתעה של ישראל בעולם. הוא אף העריך כי הממשלה הנוכחית לא צפויה לשרוד עד סוף 2015. "מה שהשתנה לרעה אלו לא האיומים, אלא הפגיעה בהרתעה הישראלית שנפגעה בעיקר מאז צוק איתן", אמר ליברמן "זה לא חשוב אם טילי הגראד שנפלו בדרום הארץ, פחות משנה אחרי המבצע, נורו על ידי סלפים מעזה או דאע"ש מסיני."

"כמה זמן ממשלת ישראל תשרוד? ברור שממשלת נתניהו במתכונת הנוכחית לא תסיים את שנת 2015", הבהיר ליברמן. "אי אפשר להעביר תקציב כשאתה תלוי בכל חבר כנסת שיבוא עם כל מיני דרישות, לפעמים מוזרות, לפעמים מוצדקות. גם פה מה שראינו בנושא הגז בטח נראה בצורה דרמטית יותר בדיוני תקציב, לכן אנחנו כנראה נצטרך להתרגל לכך שיהיו שינויים. נתניהו לא רוצה אותי בממשלה, הוא רוצה את הקולות שלי ומדובר בהבדל מהותי".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.