בדרך למשרת שר: מועצת גדולי התורה מכונסת בשעה זו • מתעדכן

במוקד הישיבה: הדיון על חילולי השבת המתרחבים בירושלים. חברי מועצת העיר מטעם אגודת ישראל ונציגי ועדת הרבנים למען השבת משתתפים בישיבה. בנוסף, צפויים חברי המועצת לדון בשאלת מינויו של ליצמן לתפקיד שר

לקראת הכרעה בסוגיית השבת בירושלים ובשאלת מינויו של ליצמן לשר: כמועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" מתכנסת כעת בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים כדי לדון בהתרחבות של חילול השבת בירושלים ובערים אחרות. בדיון תועלה סוגיית השתתפותם של נציגי החרדים בקואליציה העירונית בירושלים.

במהלך הדיון צפויים האדמו"רים לדון בהחלטת בג"ץ כי על ליצמן להפסיק לכהן כסגן שר הבריאות ולמנותו לתפקיד שר לאחר שנמנע במהלך השנים במפלגת 'יהדות התורה'. הצטרפו לדיווח המתעדכן מישיבת המועצת.

12:25 גם הוא הגיע בסוף: ח"כ אליעזר מוזס.
photo_2015-08-27_12-23-56

12:20 ישיבת המועצת נמשכת. נעדרים: האדמו"רים מ-בעלזא, צאנז, ערלוי וביאלה.

12:00 סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, מגיע לישיבה.
photo_2015-08-27_12-00-16

11:55 האדמו"ר הגר"מ מויזניץ הגיע לישיבה.

11:50 האדמו"ר מגור הגיע לישיבה.

11:40 האדמו"ר מויזניץ מגיע לישיבה.
photo_2015-08-27_11-45-41

11:30 האדמו"ר מצאנז לא ישתתף בישיבה בשל שמחת אירוסי נכדו.

11:20 ראשוני האדמורים והעסקנים מגיעים לישיבה. תיעוד

האדמו"ר מסלונים. צילום: יוני קדם
האדמו"ר מסלונים. צילום: יוני קדם

האדמו"ר מבויאן. צילום: יוני קדם
האדמו"ר מבויאן. צילום: יוני קדם
יו"ר הועדה למען השבת. צילום: יוני קדם
יו"ר הועדה למען השבת. צילום: יוני קדם

כאמור, עיקר הדיון צפוי לעסוק סביב ההחלטה לפתוח את מתחם 'יס פלאנט' בשבתות בירושלים. במהלך השבוע האחרון נועדו חברי מועצת העיר ירושלים מטעם אגודת ישראל בבתי האדמו"רים וביקשו הכוונתם בנוגע להתעצמות חילול השבת בבירה.

בתוך כך, 'האגודה זכויות החולה' פנתה במכתב רשמי לחברי המועצת בו היא מבקשת מהם לאשר את מינויו של ליצמן לשר.

במכתב נאמר: "בימים אלה פורסמה החלטת בית המשפט העליון כי ח"כ הרב יעקב ליצמן, לא יוכל לשמש כסגן שר הבריאות, במעמד שר ובעקבות כך הסוגיה מועלית לדיון במועצת גדולי התורה.

האגודה לזכויות החולה קוראת לחברי מועצת גדולי התורה לאשר את מינויו של ח״כ יעקב ליצמן לשר הבריאות לטובת ציבור החולים ולמען מערכת הבריאות בישראל.

מערכת הבריאות בישראל נמצאת במצב קשה (ויש אומרים על סף קריסה), הבא לביטוי בחוסר מיטות אשפוז, תורי המתנה ארוכים, אי–שוויון בקבלת הטיפול הרפואי ועוד.

בתקופה זו, חשוב שיעמוד בראש המערכת, אדם בעל עמדה ציבורית, המכיר את מערכת הבריאות ומחויב לה, ובעל יכולת להוביל רפורמות ומהלכים אמיצים.

הרפורמות החשובות שקידם (טיפולי שיניים לילדים, בריאות הנפש, חדרי מיון קדמי בפריפריה ועוד), גישתו הממלכתית לטובת הזולת, והאתגרים החשובים העומדים בפני מערכת הבריאות – מחייבים כי בתקופה זו הוא ימשיך להנהיג את מערכת הבריאות בתפקיד שר הבריאות של כלל אזרחי ישראל.

אנו קוראים לכם מכובדי, חברי מועצת גדולי התורה, לראות את טובת כלל הציבור ולהורות לח"כ הרב ליצמן, לקבל על עצמו את התפקיד הרם והמחייב שיאפשר לו המשך קידום מערכת הבריאות".

"מעולם לא הייתה אידיאולוגיה לא להיות שר", אמר בתחילת השבוע ח"כ ישראל אייכלר בראיון לגל"צ. אייכלר העריך כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שצפויה להתכנס תאשר את מינויו של ליצמן לשר הבריאות.

"אני לא יכול לנחש, אני יכול רק לחשוב מה תהיה החלטת מועצת גדולי התורה. העיקרון הוא שמי שייקבע את זה זו מועצת גדולי התורה ולא אני ולא ליצמן".

גורמים ביהדות התורה העריכו כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תאפשר לח"כ ליצמן להתמנות לשר בריאות על כל הסמכויות הנלוות לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.