בדרך לספרא עוצרים בבתי האדמו"רים: יוסי דייטש הולך על כל הקופה

לאחר שנים של מאבקים מרים וקשים, מאיר פרוש משלב ידיים יחד עם סגן השר ליצמן למען הצבתו של דייטש לראשות עיריית ירושלים

לאחר שנים של מאבקים מרים וקשים, מאיר פרוש משלב ידיים יחד עם סגן השר ליצמן למען הצבתו של דייטש לראשות העיר ירושלים. המועמד המוביל לראשות עיריית ירושלים יוסי דייטש נמצא כעת מחוץ לביתו של האדמו"ר מסלונים. יחד עם יו"ר שלומי אמונים סגן שר החינוך מאיר פרוש, סגן השר ליצמן, ועוזרו של ליצמן ומוטי בבצ'יק.

אחרי שהבוקר (שני) פורסם בהמודיע ובהמבשר על כינוס מרכז אגודת ישראל בירושלים מחר לדיון על הבחירות לראשות העיר, עלה היום סגן ראש העיר יוסי דייטש עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר החינוך מאיר פרוש לבתי האדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל להתייעץ עימם ולקבל את ברכתם.

את הסבב פתחו השלושה אצל כ"ק האדמו"ר מגור, השוהה בימים אלו בתל אביב, משם המשיכו למעונו של כ"ק האדמו"ר מבייאן ולמעונו של כ"ק האדמו"ר מסלונים.

בהמשך צפויים השלושה להמשיך את הסבב אצל יתר חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

הצטרפותו של דייטש למרוץ עשויה לטרוף את הקלפים מבחינת המועמדים שעד כה הכריזו על מועמדותם לראשות העיר.

עד כה הכריזו על התמודדותם לא פחות משבעה מועמדים: עופר ברקוביץ, משה ליאון, יוסי חביליו, רחל עזריה, זאב אלקין, אבי סלמן וחיים אפשטיין, מועמד 'בני תורה' (עץ).

במקביל, היועצים החרדים שעבדו עם אלקין נאלצים כעת לעשות אחרונה- פנה ולסגור קצוות עם המועמד החרדי. על פי מצגת שערכו באגודת ישראל ליוסי דייטש יש סיכוי רב לנצח כבר בסיבוב הראשון, וזאת במידה וכל הגורמים החרדים יתאחדו סביבו. יש לזכור כי ש"ס ובני תורה, טרם הביעו תמיכה בו והם עשויים לגדוע לו את החלום באיבו. שס תומכת בליאון ודגל משוסעת. כאמור, המצב בדגל התורה לא פשוט ג"כ. שכן פלגי רשב"ם וראב"ד חלוקים בעמדת הצבתו של דייטש, בעוד הבית ברחוב ראב"ד מושך בחוטים למען דייטש, ברשב"ם לא נרשמה התעניינת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.