בדרך לספרא: שופט הולילנד שב וקורא ללופוליאנסקי להגיע להסדר טיעון

על רקע הלחצים העצומים שמפעילים בזירה הפוליטית על אורי לופוליאנסקי שישוב לכס ראשות העיר – חלה התפתחות משמעותית בפרשת הולילנד שעשויה לסלול את דרכו לקומה השישית בכיכר ספרא .

העיתונאי יואב יצחק באתר "מחלקה ראשונה" שעוקב מקרוב אחר הסתעפות פרשת הולילנד, חשף בצהרים (ראשון) כי, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שב ומציע לצדדים המעורבים בעניינו של לופוליאנסקי להגיע להסדר טיעון ובכך להביא לסיום הפרשה.

ראש העיר לשעבר אורי לופוליאנסקי הואשם כביכול בקבלת שוחד שקיבל מעד המדינה המנוח שהעניק באמצעות תרומה ל"יד שרה", לופוליאנסקי טען כי הוא לא היה קשור לקבלת הכספים כלל וכלל.

יש לציין כי השופט רוזן כבר פנה בעבר וקרא לצדדים להגיע להסדר, השופט הדגיש כי יש להבחין בין לופוליאנסקי לבין נאשמים אחרים, בעוד אחרים עשו לביתם ולכיסם, לחשבונו של של ראש העיר לשעבר לא נכנסה אגורה שחוקה מהתרומות.

על פי הדיווח ב"מחלקה ראשונה", השופט רוזן תהה במהלך הדיון , "מדוע אין שיחות בין התביעה לבין ההגנה, לאור דברי סניגוריו של לופוליאנסקי, במענה לשאלתו השיבה עו"ד הראל-שוורץ , כי הדבר לא יצא לפועל מסיבות טכניות, וכי יש עדיין פערים ניכרים בין התביעה להגנה. עתה רוזן נתרם לסיום הסאגה וקורא לצדדים ליישב את המחלוקות ולהגיע להסדר טיעון .

לאור דרישתו הנחרצת של רוזן להביא לסיום הסאגה המתמשכת, יתכן כי כבר יזורזו ההליכים במשפטו, מה שיסלול את דרכו של לופוליאנסקי לכס ראשות עיריית ירושלים – וזאת לאור המצב הסטטי המצביע על כך שרק בכוחו של לופוליאנסקי לגבור על ברקת במרוץ על ראשות עיריית ירושלים .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.