בדרך לפיוס: שליח האדמו"ר מבעלזא אצל הנגיד ממחנובקא

המאמצים לפיוס נמשכים: הרה"ח ר' פנחס פרידמן נשלח ע"י האדמו"ר מ'בעלזא' לנגיד אליש אנגלנדר בלונדון על מנת להביא לפגישה היסטורית בין האדמו"רים מ'בעלזא' ו'מחנובקא' בחתונת נכד האדמו"ר מ'בעלזא' השבוע בירושלים

קרוב ל-30 שנה שורר דם רע בין חסידות 'מחנובקא' מבני ברק לחסידות 'בעלזא' מירושלים. לאחר מאמצים כבירים שהתנהלו במשך תקופה ארוכה מאחורי הקלעים ופגישות מקדימות בין בני ונכדי האדמו"רים, מקווים בבעלזא להביא למפגש היסטורי בין האדמו"רים בחתונת נכד האדמו"ר מבעלזא ביום שלישי הקרוב.

האדמו"ר מבעלזא שלח הבוקר את מקורבו הרה"ג ר' פנחס פרידמן ראש רשת הכוללים של החסידות ללונדון לפגוש את הנגיד אליש אנגלנדר הנמנה על חסידי 'מחנובקא'. גורמים בחסידות 'מחנובקא' ששוחחו עם 'קוקר' מספרים כי אנגלנדר שנחשב לתומך הגדול ביותר של מוסדות מחנובקא הוא החסם היחיד שנותר כעת על מנת להביא לפגישה היסטורית גלויה בין האדמו"רים מבעלזא ומחנובקא.

הכל החל כאשר התמנה רבי יהושע רוקח לאדמו"ר ממחנובקא חברו חלק מפורשי בעלזא אליו אך עם זאת היחסים בין החסידויות היו תקינים והאדמו"ר השתתף באירועים בחסידות בעלזא.

לאחר תקופה החלה החסידות לכנות את שמה "בעלזא מחנובקא", מה שיצר מתח בין החסידויות ואף גלש מספר פעמים להשמצות הדדיות ואף לאלימות. שיאן של ההתנגשויות האלימות היה לפני 20 שנה, כאשר חסידי מחנובקא קיימו טקס "הכנסת ספר תורה" לבית מדרשם בירושלים. במהלך האירוע הותקף האדמו"ר ממחנובקא בידי חסידי בעלזא ונגרם נזק לרכבו ולבית מדרש.

במהלך שבוע שעבר הגיע הרה"צ ר' אהרן מרדכי רוקח בן האדמו"ר מבעלזא להזמין את האדמו"ר ממחנובקא לשמחת נישואי בנו. באם הפגישה בבית הנגיד אליש אנגלנדר תסתיים ברוח טובה גוברים הסיכויים כי האדמו"ר ממחנובקא ישתתף בשמחת נישואי נכד האדמו"ר מבעלזא בירושלים מה שיהפוך מיד להיסטוריה בעולם החסידות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה צדקו חז"ל שהכבוד מוציא את האדם מן העולם

    זה סוג של סיפור שהיה יותר מתאים לספר על מוישא'לה וחיימ'קה בני 5 בגן תשב"ר

    sandalin |
    הגב